СКАЧАТИ ПАМ’ЯТКУ: АЛГОРИТМ ДІЙ, ЩОБ ЗАСТОСУВАТИ ПРРО
Підприємство надає інформаційно-технологічні послуги за допомогою мобільного додатку «Glovo» (далі — Додаток) та поєднує продавців, що бажають продати свої товари (далі — Партнери), споживачів, які бажають придбати ці товари (далі — Користувачі), та кур’єрів, які від імені та в інтересах користувачів приймають замовлення за допомогою Додатку і здійснюють доставку товарів від Партнерів до Користувачів (далі — Кур’єри). При цьому всі кур’єри є ФОПами.
1. Чи буде вважатись операція з повернення Кур’єру готівкових коштів, сплачених ним від імені та за рахунок Користувача за зарезервований ним товар Партнера, розрахунковою операцією, що має бути проведена через РРО?
Оскільки замовлений споживачем товар продавця доставляється споживачу за визначеною адресою, де Кур’єр отримає готівкові кошти, як оплату за нього, то операція з отримання Кур’єром від споживача коштів за замовлений товар буде вважатись розрахунковою операцією у розумінні Закону № 265.
2. Чи необхідно Кур’єру як ФОПу, що діє від імені, в інтересах та за рахунок Користувача на підставі усного договору доручення, проводити розрахункові операції через РРО з роздрукуванням чеку на суму вартості товару, що повертається Користувачем (як довірителем) Кур’єру (як повіреному) в місці адресної доставки зарезервованого та придбаного через Кур’єра товару Партнера (продавця)?
Оскільки приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів покупцям фактично здійснює кур’єр, тому саме він і зобов’язаний видати споживачу розрахунковий документ встановленої форми та змісту.
3. Чи необхідно Кур’єру як ФОПу, що діє від імені, в інтересах та за рахунок Користувача на підставі усного договору доручення, проводити розрахункові операції через РРО з роздрукуванням чек на суму вартості кур’єрських послуг з адресної доставки зарезервованого та придбаного через Кур’єра товару Партнера (продавця) на визначену Користувачем через Додаток адресу?
Якщо Кур’єр є ФОПом-загальником, він має провести розрахункову операцію за надану кур’єрську послугу з адресної доставки товару Партнера через РРО та/або ПРРО і видати споживачу розрахунковий документ встановленої форми та змісту.
Якщо Кур’єр є ФОПом-єдинником, у якого протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 1 млн. грн., то він може не застосовувати РРО та/або ПРРО при наданні кур’єрських послуг з адресної доставки товарів Партнера (продавця). Проте має видавати споживачу в паперовій та/або електронній формі покупцю товарів (послуг) за його вимогою чек, накладну або інший розрахунковий документ, що засвідчує передання права власності на них від продавця до покупця з метою виконання вимог Закону України «Про захист прав споживачів».
Лист ДПС від 09.11.2020 № 4625/ІПК/99-00-07-05-01-06