Річний перерахунок ПДФО: хто зобов’язаний робити

Податківці нагадали порядок проведення роботодавцем перерахунку сум нарахованих доходів та утриманого ПДФО

Річний перерахунок ПДФО: хто зобов’язаний робити

16 СПРАВ ГРУДНЯ: ГОТУЄМОСЯ ЗАКРИТИ 2023 РІК

Роботодавець платника ПДФО зобов’язаний здійснити, у тому числі за місцем застосування податкової соціальної пільги (ПСП), перерахунок суми доходів, нарахованих такому платнику у вигляді заробітної плати, а також суми наданої ПСП:

  • за наслідками кожного звітного податкового року під час нарахування зарплати за останній місяць звітного року;
  • під час проведення розрахунку за останній місяць застосування ПСП у разі зміни місця її застосування за самостійним рішенням платника або у випадках, визначених підпунктом 169.2.3 Податкового кодексу України (обмеження щодо застосування податкової соціальної пільги);
  • під час проведення остаточного розрахунку з платником, який припиняє трудові відносини з таким роботодавцем (пп. 169.4.2 ПК),

Роботодавець та/або податковий агент має право здійснювати перерахунок сум нарахованих доходів, утриманого ПДФО за будь-який період та у будь-яких випадках для визначення правильності оподаткування, незалежно від того, чи має платник право на застосування ПСП (пп. 169.4.3 ПК).

Якщо внаслідок перерахунку виникає недоплата утриманого податку, то суму такої недоплати стягує роботодавець за рахунок суми будь-якого оподатковуваного доходу (після його оподаткування) за відповідний місяць. А в разі недостатності суми такого доходу – за рахунок оподатковуваних доходів наступних місяців, до повного погашення суми такої недоплати (пп. 169.4.4 ПК).

Якщо внаслідок здійсненого перерахунку виникає переплата податку, то на її суму зменшують суму нарахованого податкового зобов’язання платника за відповідний місяць. При недостатності такої суми — зменшують суму податкових зобов’язань наступних податкових періодів, до повного повернення суми такої переплати.

Результати річного перерахунку сум доходів, нарахованих платнику у вигляді зарплати, а також сум наданих ПСП відображає роботодавець у додатку 4 «Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору» до Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, що затвердив Мінфін наказом від 13.01.2015 № 4.

Графи у рядку 06 розділу I «Персоніфіковані дані про суми нарахованого (виплаченого) на користь фізичних осіб доходу та нарахованих (перерахованих) до бюджету податку на доходи фізичних осіб та військового збору» додатка 4ДФ до Розрахунку заповнюйте, зокрема, наступним чином:

у графах 3а «Сума нарахованого доходу» та 3 «Сума виплаченого доходу» проставляйте суму нарахованого та виплаченого доходу за відповідний звітний період з врахуванням донарахованої суми;

у графах 4а «Сума нарахованого податку» та 4 «Сума перерахованого податку» проставляйте суму ПДФО з врахуванням суми недоплати/переплати.

Коригування показників додатка 4ДФ до Розрахунку проводьте у відповідності з пунктом 10 розділу V Порядку заповнення Розрахунку.

Результати річного перерахунку сум доходів, нарахованих платнику у вигляді зарплати, а також сум наданих ПСП необхідно відобразити у додатку 4ДФ до Розрахунку за IV квартал звітного року.

За інформацією ДПС у Рівненській області

Вебінар для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Податкова знижка: умови отримання та звітування

Є спосіб зекономити або частково компенсувати витрати за власне навчання чи навчання дитини, на іпотеку, страхування життя. Поверніть від держави частину сплаченого податку на доходи фізичних осіб (ПДФО). Податкова знижка у 2024 році, умови її отримання, податкова знижка на навчання в декларації – у консультації
71645

ПДФО 2024

ПДФО: що врахувати у 2024 році? Розглянемо, що таке ПДФО, яка сплата ПДФО 2024
78456

Календар бухгалтера 2024: травень

Цьогоріч травень також не святковий – через війну травневих свят немає. Однак розібратися й розрахувати зарплату, відпускні та лікарняні, скласти табель робочого часу – все одно потрібно. Допоможе вам у цьому виробничий календар на травень 2024, а сплатити податки – податковий календар на травень 2024. Вчасно подати податкову, фінансову та статистичну звітність допоможе бухгалтерський календар на травень 2024
27477

Додаток КІК до декларації про майновий стан: зразок

Як заповнити Додаток КІК, який містить доходи від участі фізособи у контрольованій іноземній компанії, у чому особливості перехідного періоду, як показати у декларації одночасно дані і за 2022, і за 2023 роки та як заповнити Додаток КІК у разі звільнення від оподаткування – відповіді на ці та інші питання зі зразками заповнення Додатка КІК знайдете у цій консультації
12008

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді