РРО: робота, помилки та штрафи
Госпсуб’єкти, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів/наданні послуг у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані щоденно створювати у паперовій та/або електронній формі реєстратором розрахункових операцій (далі — РРО) або програмним РРО (далі — ПРРО) фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій (п. 9 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР).
Якщо госпсуб’єкт працює цілодобово, то фіскальний звітний чек (щоденний Z-звіт) повинен створюватись РРО або ПРРО кожного дня по закінченню робочої зміни, але не пізніше 24 години цього дня.
За порушення порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зокрема, нестворення (несвоєчасне створення) щоденних Z-звітів у паперовій та/або електронній формі РРО (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг)) або ПРРО фіскальних звітних чеків у разі здійснення розрахункових операцій — до платників застосовують штраф відповідно до статті 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Так:
- на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від 2 до 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (нмдг) — від 34 до 85 грн;
- на посадових осіб від 5 до 10 нмдг — від 85 до 170 грн.
За порушення, що вчинила особа, яку упродовж року піддавали адміністративному стягненню за такі ж порушення, передбачили штраф:
- на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від 5 до 10 нмдг — від 85 до 170 грн;
- на посадових осіб від 10 до 20 нмдг — від 10 до 20 нмдг (від 170 до 340 грн).
За інформацією ДПС у Луганській області
Із 1 серпня 2023 року підприємцям дозволили формувати спрощений фіскальний чек. Консультація допоможе розібратися, яку інформацію має містити такий чек, як правильно зазначати у ньому групу товарів та що буде, якщо схибите з назвою товару у чеку