Роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) може здійснюватися госпсуб'єктами всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями (ч. 20 ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» від 19.12.1995 № 481/95-ВР).
Платникам єдиного податку заборонено здійснювати діяльність з продажу підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізосіб, пов’язаної з роздрібним продажем пива, сидру, пері (без додавання спирту) та столових вин). Тобто, для здійснення такого виду діяльності, платник має перебувати, або перейти на загальну систему оподаткування (пп. 3 пп. 291.5.1 Податкового кодексу України).
Попри те, що для приготування глінтвейну використовується столове вино, продаж якого може здійснюватися без ліцензії, для реалізації глінтвейну потрібна ліцензія. Оскільки відповідно до ДСТУ 4806-2007 «Вина. Загальні технічні умови» під час виробництва вин виноградних використання цукру води, ароматизаторів та барвників заборонено.
Під час продажу алкогольних напоїв на розлив у закладах ресторанного господарства забороняється змішувати напої різних видів і марок, крім виготовлення коктейлів.
Таким чином, глінтвейн (навіть виготовлений виключно зі столового вина) не підпадає під визначення столових вин, а є коктейлем.
Оскільки коктейлі не є столовими винами, тому якщо плануєте їх виготовляти та продавати, то перебувати на єдиному податку не зможете. Таку діяльність повинні здійснювати за умови наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.