До 20 лютого сільгосптоваровиробники повинні підтвердити статус платника єдиного податку

ДПС рекомендує єдинникам четвертої групи подати до 20.02.2024 Розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробника за новою формою звітності. Платникам, які вже подали Розрахунок, надати новий звітний Розрахунок

До 20 лютого сільгосптоваровиробники повинні підтвердити статус платника єдиного податку

Як відповісти на запит податківців: сім порад від Головбух Агро

Для набуття або підтвердження статусу платника єдиного податку четвертої групи відповідно до вимог підпункту 298.8.1 Податкового кодексу України (ПК) сільськогосподарські товаровиробники подають не пізніше 20 лютого поточного року:

З 05.01.2024 діють зміни до Розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробника (далі — Розрахунок), затверджені наказом Мінагрополітики «Про внесення змін до Розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробника» від 09.11.2023 № 1935. Подання Розрахунку є обов’язковим при набутті або підтвердженні статусу платника єдиного податку четвертої групи.

ДПС рекомендує єдинникам четвертої групи подати до 20.02.2024 Розрахунок за новою формою звітності. Платникам, які вже подали Розрахунок, надати новий звітний Розрахунок.

Нагадуємо, що четверту групу можуть обрати сільськогосподарські товаровиробники, в яких частка сільгосптоваровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75%.

Зміни до Розрахунку за новою формою звітності надають можливість платнику скоригувати загальну суму доходу сільгосптоваровиробника під кредитні резерви. Це вплине на розмір частки сільгосптоваровиробництва та на можливість залишення платника на спрощеній системі оподаткування.

За інформацією ДПС

Колеги! Запрошуємо взяти участь у безплатному вебінарі для бухгалтерів. Не пропустіть!
Центральна частина статичний блок 1

Статті за темою

Усі статті за темою

Виправлення помилок у декларації єдинника 4 групи

Розрахунок єдиного податку у аграріїв, що перебувають на 4-й групі єдиного податку, за своїм підходом досить простий, але помилки все одно бувають. Про те, як виправити помилки у декларації платника єдиного податку 4 групи, як заповнити уточнюючу декларацію платника єдиного податку 4 групи – у консультації
11082

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді