Форма № 10-ПОІ Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів: подати 26 лютого чи 1 березня

UA RU

Мінсоцполітики затвердило нову форму звітності № 10-ПОІ (річна) «Звіт про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю» (далі — Звіт) та Інструкцію щодо його заповнення (далі — Інструкція) (наказ від 27.08.2020 № 591).

Нова форма звітності та Інструкція введені в дію починаючи зі звіту за 2020 рік.

Звіт подають підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичні особи, що використовують найману працю, в яких за основним місцем роботи працює вісім і більше осіб (далі — роботодавці) — відділенню Фонду соціального захисту інвалідів за своїм місцезнаходженням не пізніше ніж 1 березня року, наступного за звітним.

Щоб убезпечити себе, все ж, радимо подати Звіт не пізніше 26.02.2021 (п’ятниця).

Подати Звіт в електронному вигляді не можливо.

Якщо раніше подавали цей Звіт, але за 2020 рік середньооблікова кількість штатних працівників зменшилася до 7 та менше осіб, необхідно повідомити про це відділення Фонду листом у довільній формі.

АЛГОРИТМ ЗАПОВНЕННЯ ЗВІТУ ⤵️

Встигніть подати до 01.03.2021 Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів за новою формою

У Звіті чітко і розбірливо заповнюють всі графи та рядки. Замість відсутніх даних проставляють прочерк. Виправлення підтверджує керівник своїм підписом.

У заголовній частині до кодів організації-респондента додали ознаки неприбутковості відповідно до Реєстру неприбуткових установ та організацій (заповнюють за наявності) та форми фінансування (бюджет — 1, госпрозрахунок — 2, за рахунок членських внесків — 3, змішана — 4). Також потрібно зазначити, зокрема, код за ЄДРПОУ/реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це контролюючий орган та мають відповідну відмітку в паспорті), код території (КОАТУУ), код виду економічної діяльності (КВЕД), організаційно-правову форму господарювання (ДК 002:2004; КОПФГ) тощо.

За не подання Звіту за два звітні періоди підряд без поважних причин або без надання письмових пояснень про причини, що перешкоджали поданню таких документів, або не виправлення помилки у звіті у строк до п’яти робочих днів з дня отримання повідомлення Фонду — чекайте позапланову перевірку Держпраці.

У формі Звіту змінили розділ «Кількість працівників та фонд оплати праці», де щодо кількості працівників враховують розподіл за статтю (жінки та чоловіки), місцем проживання (місто або сільські населені пункти та селища міського типу), віком (від 18 до 35 років, від 36 до 60 років, понад 60 років).

У рядку 01 відображають середньооблікову кількість штатних працівників облікового складу за звітний рік, яку визначають відповідно до пункту 3.2 Інструкції № 286, з розподілом за статтю, віком та місцем проживання.

У рядку 02 — середньооблікову кількість штатних працівників за звітний рік, яким встановлено інвалідність, з розподілом за статтю, місцем проживання та віком. Якщо фізичній особі, яка використовує працю найманих працівників, встановлено інвалідність, вона збільшує показник рядка 02 на одиницю.

У рядку 03 — кількість осіб з інвалідністю — штатних працівників, які відповідно до нормативу робочих місць для забезпечення працевлаштування осіб з інвалідністю, повинні працювати на робочих місцях, створених роботодавцем. Показник рядка 03 для роботодавців, у яких працює від 25 осіб, визначають шляхом множення показника рядка 01 на 4%; для роботодавців, у яких працює від 8 до 25 осіб, дорівнює 1.

Дані щодо середньооблікової кількості штатних працівників облікового складу (рядок 01), середньооблікової кількості штатних працівників, яким встановлено інвалідність (рядок 02), та кількості осіб з інвалідністю, які повинні працювати на робочих місцях (рядок 03), відображають в цілих одиницях. Якщо при обчисленні виникає дробове число, застосовують правило заокруглення до цілого.

У рядку 04 — суму фактичних нарахувань із заробітної плати штатних працівників облікового складу, зазначених у рядку 01, за звітний рік.

У рядку 05 — середньорічну заробітну плату штатного працівника, яку розраховують за формулою наведеною у пункті 11 Інструкції.

У рядку 06 — суму коштів адміністративно-господарських санкцій, яку роботодавець повинен самостійно розрахувати та сплатити у разі невиконання норматив.

Роботодавець не позбавлений можливості надсилати рекомендованим листом відділенням Фонду соціального захисту інвалідів Звіт.

За інформацією Фонду соцзахисту інвалідів


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Норми тривалості робочого часу 2025

У статті знайдете календар робочого часу 2025 для 5-денки та 6-денки та іншу доречну інформацію для планування часу, наприклад, про облік робочого час в реаліях воєнного часу
4224

Зразкова добірка: Документи для призначення та виплати лікарняних і декретних

Зразки наказів, повідомлень і протоколу допоможуть задокументувати: призначення уповноважених із питань оплати непрацездатності, засідання уповноважених, виплату лікарняних і декретних, відмову у виплаті, комунікації з працівниками й ПФУ
101

Прожитковий мінімум 2025: розмір, таблиця

Прожитковий мінімум — це показник, який використовується у розрахунках різних соціальних виплат, наприклад пенсій, допомоги з безробіття, аліментів. Його використовують також і в оподаткуванні. Усе, що варто знати про прожитковий мінімум у 2025 році, — в огляді
1272

Держбюджет 2025

19 листопада ВРУ ухвалила Закон України «Про Державний бюджет на 2025 рік» (проєкт закону від 14.09.2024 № 12000). Це вже третій бюджет країни за час повномасштабного вторгнення рф із найбільшими видатками та дефіцитом бюджету за всю історію країни. Проте Уряд запевняє, що бюджет є збалансованим. На які показники він спирається та що очікує українців в умовах воєнного стану — в огляді
677

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді