⚡️ НОВА ПОДАТКОВА НАКЛАДНА ТА ПДВ-ЗВІТНІСТЬ ⚡️
Мінфін оприлюднив проєкт свого наказу, яким пропонує затвердити:
- типову форму, за якою вестимуть облік доходів і витрат ФОПи і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність;
- Порядок ведення такої типової форми.
Типова форма, за якою здійснюється облік доходів і витрат фізичними особами – підприємцями і фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність
Додаток до типової форми, за якою здійснюється облік доходів і витрат фізичними особами – підприємцями і фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність
Так, якщо самозайнята особа веде облік доходів і витрат у паперовому вигляді, то виконує записи розбірливо чорнилом темного кольору або кульковою ручкою. Виправлення робить шляхом створення нового запису, який засвідчує своїм підписом.
Якщо ж веде обліку доходів і витрат в електронному, то форму веде у форматі EXCEL, крім випадку ведення обліку доходів і витрат в електронній формі засобами електронного кабінету.
Якщо самозайнта особа вирішить вести облік доходів і витрат в електронній формі засобами Електронного кабінету, то повинна отримати посилені сертифікати відкритих ключів. Після цього веде облік безкоштовно.
У електронній типовій формі виправлення помилок або коригування проводять доповненням рядка, у якому відображають від’ємне або позитивне значення.
Типова форма має додаток «Облік амортизаційних відрахувань основних засобів (ОЗ) та нематеріальних активів (НА)». У розділ ІІІ Порядку описаний алгоритм заповнення даного додатку.
Наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування. Водночас втратить чинність наказ Мінфіну від 16.09.2013 № 481, яким затверджена Книга обліку доходів і витрат та Порядок її ведення.
У 2021 році звітуватимете за новою формою Податкового розрахунку. Завдячуєте новинкою Мінфіну, який поєднав у ній два звіти — форму № 1ДФ і Звіт з ЄСВ. Що ще цікавого знаємо про «гібрида», коли вперше за ним звітувати і чи полегшить він вашу роботу? Нумо розбиратися!