Опубліковано закон, який регулює відносини, що виникають у процесі реалізації прав та виконання обов’язків власників квартир та нежитлових приміщень як співвласників багатоквартирного будинку.
Зокрема зазначено, що власниками квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку можуть бути фізичні та юридичні особи, територіальні громади, держава. Водночас власники квартир та нежитлових приміщень є співвласниками спільного майна багатоквартирного будинку.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
До спільного майна багатоквартирного будинку відносяться приміщення загального користування (у т. ч. допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташовані багатоквартирний будинок і належні до нього будівлі та споруди і його прибудинкова територія.
Також у Законі визначено:
- права, обов’язки та відповідальність співвласників багатоквартирного будинку;
- форми управління багатоквартирним будинком;
- управління багатоквартирним будинком управителем та витрати на його управління.
Закон набере чинності з 01.07.2015.
Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»