ФОП-єдиноподатник: практикум для бухгалтера та підприємця
Заяву подайте за власним вибором, в один з таких способів:
1) особисто або уповноваженою на це особою;
2) надішліть поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
3) засобами електронного зв'язку в електронній формі;
4) держреєстратору під час державної реєстрації створення юрособи або ФОП.
Зареєстрованих ФОПів, які до закінчення місяця, в якому відбулася держреєстрація, подали заяву щодо обрання спрощенки та ставки єдиного податку (ЄП) для першої або другої групи, вважають єдинниками з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася держреєстрація (пп. 298.1.2 Податкового кодексу України; далі — ПК).
Новостворених госпсуб’єктів, які протягом 10 днів з дня держреєстрації подали заяву щодо обрання спрощенки та ставки ЄП для третьої групи, яка не передбачає сплату ПДВ, вважають платниками ЄП з дня їх держреєстрації.
Госпсуб'єкт, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм ПК, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до ДПС не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий госпсуб'єкт може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року (пп. 298.1.4 ПК). Такий перехід можливий за умови дотримання протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, вимог, встановлених в пункті 291.4 ПК.
До поданої заяви додають розрахунок доходу за попередній календарний рік.
За інформацією ДПС у Запорізькій області
Перейти можна як із загальної системи оподаткування на спрощену, так і навпаки. Супроводжують це перехідні операції, коли частина операції, як-от відвантаження товару, відбувається за однієї системи оподаткування, а оплата — вже за іншої. Розповімо, як їх оподатковувати єдиним податком, податком на прибуток і ПДВ