⚡️ НОВА ПОДАТКОВА НАКЛАДНА ТА ПДВ-ЗВІТНІСТЬ ⚡️
Нагадуємо, що Мінфін наказом від 02.12.2020 № 734 виклав у новій редакції форму:
- податкової накладної і розрахунку коригуваннядо неї (далі — ПН/РК);
- податкової декларації з ПДВ(далі — Декларація);
- уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок (далі — Уточнюючий розрахунок)
А у формі розрахунку податкових зобов'язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник податку на додану вартість, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України, змінив слова «ініціали та прізвище» словами «Власне ім'я ПРІЗВИЩЕ».
ПДВ: поглиблена програма СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО ⚡️
Цей наказ набирає чинності з 01 числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування.
В «Офіційному віснику України» № 8 від 02.02.2021 наказ вже опублікований. Тож зміни наберуть чинності з 01.03.2021.
Виходить, що з 1 березня почнемо використовувати нову ПН/РК.
А от щодо Декларації, то тут потрібно дочекатись роз’яснень податківців. І ось чому.
За пунктом 46.6 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення. Тобто за новою декларацією потрібно звітувати у квітні за березень.
Але часто буває що податківці не враховують цю норму і просять звітувати вже за новою формою одразу як вона набрала чинності.
Що ж до Уточнюючого розрахунку, то тут все зрозуміло. Виправляти помилки потрібно у новій формі. Адже за пунктом 50.1 ПКУ при виправленні помилок уточнюючий розрахунок до податкової декларації надсилають за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.