⚡️ ЗРАЗКИ ЗАРПЛАТНИХ ВІДОМОСТЕЙ, ЩО ВБЕРЕЖУТЬ ВІД ШТРАФІВ ⚡️
Відпустки за роботу у вечірню і нічну зміни чинним законодавством не передбачені.
Якщо графік виходу на роботу (графік змінності) працівників передбачає роботу в нічний час, то її тривалість включають до тривалості роботи (зміни) працівника. Компенсацією роботи в таких умовах є доплата за роботу в нічний час, яку обчислюють за фактично відпрацьовані години в нічний час не нижче 20% тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи в нічний час (ст. 108 Кодексу законів про працю України; КЗпП). Нижче цієї межі або взагалі не оплачувати роботу в нічний час не можна. Доплату за роботу у нічний час нараховують за підсумками кожного місяця незалежно від облікового періоду.
Врахуйте, вечірні години — з 18:00 до 22:00; нічні години — з 22:00 до 06:00.
У табелі обліку використання робочого часу години роботи у вечірній час позначають кодом «ВЧ» (03), у нічний час — кодом «РН» (04).
На законодавчому рівні врегульовано тільки роботу в нічний час. Норм щодо вечірнього часу КЗпП не містить.
Доплату в розмірі 20% годинної тарифної ставки (окладу, посадового окладу) за кожну годину роботи у вечірній час з 18 до 22 години, передбачену Генеральною угодою, не проводять, якщо режим роботи працівників:
- не відноситься до багатозмінного режиму (наприклад, робота сторожів за відповідним графіком виходу на роботу);
- є багатозмінним, але на підприємство не поширюються положення Генельної угоди, і таку доплату не передбачено колективним договором (іншими внутрішніми документами підприємства).
Із 1 січня розмір мінімальної заробітної плати становить 6000 грн. Як і коли величина мінзарплати впливає на суму лікарняних, чи завжди розмір лікарняних залежить від страхового стажу — розглянемо детально на Прикладах. Пригадати основні правила допоможуть Пам’ятки.