⭐️ ІНТЕРАКТИВНИЙ ПОМІЧНИК РОЗРАХУНКУ СЕРЕДНЬОЇ ЗАРПЛАТИ ⭐️
Роботодавець може відсторонити працівника від роботи у разі:
- появи на роботі в нетверезому стані, у стані наркотичного або токсичного сп'яніння;
- відмови або ухилення від обов'язкових медичних оглядів, навчання, інструктажу і перевірки знань з охорони праці та протипожежної охорони;
- в інших випадках, передбачених законодавством.
Згідно з пунктом 4 частини другої статті 131 Кримінального процесуального кодексу України одним із заходів забезпечення кримінального провадження є відсторонення від посади.
При відстороненні працівника від роботи йому заборонено виконувати трудові обов'язки, що передбачені умовами укладеного з ним трудового договору. При цьому за працівником зберігають місце роботи, посаду. Адже на трудовий договір на час відсторонення його від роботи не припиняє своєї дії.
У зв'язку із відстороненням від посади відповідно до кримінально-процесуального законодавства законодавством про працю збереження за працівником заробітної плати не передбачено.
Разом з тим, працівнику відшкодують заробіток та інші грошові доходи, які він втратив внаслідок незаконних дій (п. 1 част. першої ст. 3 Закону України «Про відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури і суду» від 01.12.1994 № 266/94-ВР).
За формою № 10-ПОІ звітуватимете вперше у січні лютому 2021-го за 2020 рік. За неподання форми та невиконання інвалідного нормативу підприємства сплачують санкції. Допоможемо відзвітувати та підкажемо, як уникнути санкцій.
Лист Мінсоцполітики від 23.04.2019 № 599/0/206-19