Проєкт Порядку обліку товарних запасів для ФОП потрібно доопрацювати: позиція бізнесу

⚡️ 10 ПОРАД ФОПУ, ЩО ДОПОМОЖУТЬ УНИКНУТИ ШТРАФІВ ⚡️

ДРС просить Мінфін розглянути пропозиції та зауваження бізнесу до проєкту наказу Мінфіну «Про затвердження Порядку обліку товарних запасів для фізичних осіб-підприємців, у тому числі платників єдиного податку».

Підприємці вважають, що проєкт наказу ускладнює здійснення господарської діяльності, є складним, фінансово обтяжливим та потребує суттєвого доопрацювання.

За словами Голови ДРС Олексія Кучера, розробник проєкту повинен обов’язково розглянути всі зауваження бізнесу, а після цього він має повністю чи частково їх врахувати або мотивовано відхилити.

Нижче читайте про цей проєкт наказу.

Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) під час продажу товарів (надання послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані:

Однак, ані Законом № 265, ані Податковим кодексом України форма і порядок ведення такого обліку не визначені.

У зв’язку з цим Мінфін розробив проєкт Порядку обліку товарних запасів для ФОП, у тому числі платників єдиного податку.

Так, ФОП повинен постійно вносити до Форми обліку інформацію про надходження та вибуття товарів на підставі первинних документів.

Первинні документи, на підставі яких внесені записи до Форми обліку, є обов’язковими додатками до такої форми. Інформацію щодо надходження товарів необхідно вносити до Форми на підставі первинних документів до початку їх реалізації.

Записи у Формі обліку вестимуть в хронологічному порядку надходження або вибуття товарів.

За інформацією Мінфіну


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Збільшення податків: коментар експерта щодо законопроєкту № 11416-д

Доопрацьований законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.08.2024 № 11416-д вже зареєстрували на сайті ВРУ. Розглянемо, що ці зміни означають для платників податків
752

Трудова книжка в електронному вигляді

Цифровізація змінює й таку консервативну сферу, як оформлення трудових відносин. Ще з червня 2021 року в Україні впровадили електронні трудові книжки. Як перенести дані про стаж з паперової трудової книжки до електронної трудової книжки, якими мають бути скан-копії, як зміниться порядок виходу на пенсію — про все це в огляді
61689

Як закрити ФОП онлайн: алгоритм

Електронна послуга закриття ФОП онлайн дозволяє здійснити онлайн-подання заяви про державну реєстрацію припинення фізичною особою-підприємцем її підприємницької діяльності. Про те, як закрити ФОП онлайн, — читайте у статті
12160

Бронювання ФОП: які перспективи

Чи не найпопулярніша дискусія нашого часу – це економічне бронювання ФОП: коли буде, як буде і чи буде взагалі. Наразі у Верховній Раді України є декілька законопроєктів щодо можливості бронювання ФОП та їхніх працівників. Розглянемо їх
10165

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді