⚡️ 10 ПОРАД ФОПУ, ЩО ДОПОМОЖУТЬ УНИКНУТИ ШТРАФІВ ⚡️
ДРС просить Мінфін розглянути пропозиції та зауваження бізнесу до проєкту наказу Мінфіну «Про затвердження Порядку обліку товарних запасів для фізичних осіб-підприємців, у тому числі платників єдиного податку».
Підприємці вважають, що проєкт наказу ускладнює здійснення господарської діяльності, є складним, фінансово обтяжливим та потребує суттєвого доопрацювання.
За словами Голови ДРС Олексія Кучера, розробник проєкту повинен обов’язково розглянути всі зауваження бізнесу, а після цього він має повністю чи частково їх врахувати або мотивовано відхилити.
Нижче читайте про цей проєкт наказу.
Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) під час продажу товарів (надання послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані:
- вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів,
- здійснювати продаж лише тих товарів (послуг), що відображені в такому обліку (п. 12 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265; Закон № 265).
Однак, ані Законом № 265, ані Податковим кодексом України форма і порядок ведення такого обліку не визначені.
У зв’язку з цим Мінфін розробив проєкт Порядку обліку товарних запасів для ФОП, у тому числі платників єдиного податку.
Так, ФОП повинен постійно вносити до Форми обліку інформацію про надходження та вибуття товарів на підставі первинних документів.
Первинні документи, на підставі яких внесені записи до Форми обліку, є обов’язковими додатками до такої форми. Інформацію щодо надходження товарів необхідно вносити до Форми на підставі первинних документів до початку їх реалізації.
Записи у Формі обліку вестимуть в хронологічному порядку надходження або вибуття товарів.