Проєкт Порядку обліку товарних запасів для ФОП потрібно доопрацювати: позиція бізнесу

⚡️ 10 ПОРАД ФОПУ, ЩО ДОПОМОЖУТЬ УНИКНУТИ ШТРАФІВ ⚡️

ДРС просить Мінфін розглянути пропозиції та зауваження бізнесу до проєкту наказу Мінфіну «Про затвердження Порядку обліку товарних запасів для фізичних осіб-підприємців, у тому числі платників єдиного податку».

Підприємці вважають, що проєкт наказу ускладнює здійснення господарської діяльності, є складним, фінансово обтяжливим та потребує суттєвого доопрацювання.

За словами Голови ДРС Олексія Кучера, розробник проєкту повинен обов’язково розглянути всі зауваження бізнесу, а після цього він має повністю чи частково їх врахувати або мотивовано відхилити.

Нижче читайте про цей проєкт наказу.

Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) під час продажу товарів (надання послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані:

Однак, ані Законом № 265, ані Податковим кодексом України форма і порядок ведення такого обліку не визначені.

У зв’язку з цим Мінфін розробив проєкт Порядку обліку товарних запасів для ФОП, у тому числі платників єдиного податку.

Так, ФОП повинен постійно вносити до Форми обліку інформацію про надходження та вибуття товарів на підставі первинних документів.

Первинні документи, на підставі яких внесені записи до Форми обліку, є обов’язковими додатками до такої форми. Інформацію щодо надходження товарів необхідно вносити до Форми на підставі первинних документів до початку їх реалізації.

Записи у Формі обліку вестимуть в хронологічному порядку надходження або вибуття товарів.

За інформацією Мінфіну


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Декларація про майновий стан і доходи 2025: як і коли подати

Декларація про майновий стан, декларація про доходи — це назви однієї і тієї ж декларації, яку подають фізособи в податкову. Розповімо, коли й кому подати декларацію про доходи. Також розглянемо приклад, як заповнити декларацію про доходи фізичної особи та фізичних осіб-підприємців за оновленою формою
453507

ФОП на загальній системі оподаткування 2025

Розповімо про особливості перебування ФОП на загальній системі оподаткування у 2025 році: облік доходів і витрат, про книгу обліку, перехідні витрати між ІII та IV кварталом, графік обов’язкових платежів (ЄСВ, ПДФО, військовий збір). Чи варто переходити на загальну систему у 2025 році? Відповіді — в огляді
663208

Податкова декларація платника єдиного податку фізичної особи підприємця 3 група

Облік для спрощенців досить простий, але декларацію треба правильно заповнити та вчасно подати. Сьогодні про те, як це зробити для ФОП на 3-й групі єдиного податку — платників і неплатників ПДВ
145700

Ліквідаційний звіт за 2025 рік: як скласти та подати ФОП-єдиннику

У консультації — про один з етапів припинення бізнесу фізособою-підприємцем, який є платником єдиного податку групи 1, 2 чи 3. Як скласти останню декларацію з єдиного податку з Додатком з ЄСВ, коли сплатити податок і ЄСВ, зразок заповнення ліквідаційної декларації і Додатка з ЄСВ
58624

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді