Як працюватиме автоматизована система арешту коштів боржників: роз’яснив Мін’юст

Податки та зарплата: що змінилося в 2021 році СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️

Кошти на банківських рахунках боржників відтепер арештовуватимуть автоматизовано не лише за борги по аліментах. Також запроваджено автоматизацію процесу отримання виконавцями інформації про номери рахунків боржників-фізичних осіб та сум коштів, які наявні на таких рахунках.

Мін’юст прийняв наказ від 23.03.2021 № 1061/5.

Як відбуватиметься процедура автоматизованого арешту коштів боржників

Як працюватиме автоматизована система арешту коштів боржників: роз’яснив Мін’юст

СКАЧАТИ

Про що взагалі йдеться

Якщо хтось заборгував вам кошти (в тому числі аліменти на утримання дитини) — спочатку ви маєте довести це у суді. Якщо маючи на руках відповідне рішення Феміди ви все одно так і не можете домогтись у боржника повернення коштів – до справи береться Державна виконавча служба або приватні виконавці. Вони, зокрема, можуть домогтися списання грошей з банківських рахунків боржника. Саме процедуру взаємодії між виконавцями та банками і було спрощено.

Як відбувається арешт коштів боржників зараз

Станом на кінець березня в Україні діють 73 банки. І у кожному з них той чи інший боржник може мати рахунок. Тож, виконавець (державний чи приватний) перш за все має сформувати та направити вимоги на отримання відповідної інформації до всіх банківських установ країни.

Але і це ще не все. Адже після цього виконавець стикається з «банківською таємницею»: неправильно трактуючи положення деяких законів України, банки нерідко відмовляють надавати виконавцям інформацію про номери рахунків боржника та суми коштів, які наявні на них.

Та й навіть якщо банк таки надає інформацію про рахунок із зазначенням суми коштів на рахунку боржника — обмін такою інформацією відбувається засобами поштового зв’язку.

Якщо ж на самому початку виконавець направив запити не до всіх банків — є ризик взагалі не знайти рахунок боржника і кошти на ньому.

Що зміниться у процедурі арешту коштів боржників

Перш за все, ще у лютому вдалося домогтися змін до Правил розкриття банківської таємниці. Нацбанк зобов’язав установи надати інформацію про реквізити рахунків боржника та суму коштів на них на вимогу виконавця.

Але сама процедура отримання виконавцями інформації про номери рахунків боржників-фізичних осіб так і залишалась доволі тривалою, допоки Мін’юст не ухвалив відповідні зміни до наказу, що передбачають запровадження електронної взаємодії між виконавцями і банками, а не тільки поштовим зв’язком.

Для цього використовуватимуть вже апробовану Автоматизовану систему виконавчого провадження (АСВП). Тобто, тепер ця система працюватиме не лише по автоматизованому арешту коштів, а й по отриманню виконавцями інформації про номери рахунків боржників-фізичних осіб та сум коштів, які наявні на таких рахунках.

Коли запрацює система арешту коштів боржників

Для того, щоб практично впровадити цю систему, є 3 місяці. Планується, що вона має запрацювати вже до 06.07.2021.

За інформацією Мін’юсту


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Собівартість продукції підприємства: правила розрахунку

Собівартість — це один з ключових економічних показників будь-якого підприємства. У процесі її розрахунку можуть брати участь не тільки бухгалтер, але й економіст. Якими правилами слід керуватися при розрахунку собівартості продукції, якою вона буває та як її правильно показати в обліку формування собівартості, методи й способи калькулювання, документальне оформлення калькулювання — питання даного огляду
86272

Ремонт орендованого приміщення: облік

Якщо постало питання ремонту орендованого приміщення, то дбати про облік доведеться точно бухгалтеру. Облік поточного і капітального ремонту орендованого приміщення, його поліпшення та добудови, нюанси оподаткування – у консультації
45818

Податок на переказ коштів з-за кордону

Отримання переказів коштів з-за кордону зараз актуальне як ніколи. Перекази здійснюють батьки, члени подружжя, діти, інші родичі та не лише вони. Коли та як треба декларувати та сплачувати податки з грошових переказів з-за кордону, коли можна не сплачувати податки з закордонних переказів та які є способи здійснення таких переказів — у консультації
362

Обмеження готівкових розрахунків

Зважати на обмеження готівкових розрахунків доводиться повсякчас. То засновник бажає внести позику готівкою, то працівник надав документи на придбані власним коштом товари. От і постають запитання, чи слід застосовувати обмеження. Нагадаємо про граничні суми розрахунків готівкою і розглянемо декілька ситуацій, пов’язаних із готівковими розрахунками
100753

Суборенда приміщення: договір, бухоблік

У консультації – про суборенду приміщення, зразок договору суборенди приміщення, а також особливості укладання таких договорів, заповнення форми 20-ОПП для суборендодавця та суборендаря, а також бухгалтерські проведення для обох сторін
64687

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді