Близько 205 тисяч підприємств можуть відтермінувати перевірки ДСНС

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

ДСНС створила е-реєстри щодо аудиту пожежної та техногенної безпеки

image96

Як підготуватися до тривалої відсутності світла, тепла та води

Нагадуємо, що з 29.10 2022 є чинним Закон України від 06.10.2022 № 2655-IX щодо дерегуляції бізнесу шляхом страхування цивільної відповідальності. Закон дає змогу госпсуб’єктам із середнім та/або незначним ступенями ризику ініціювати на своїх об’єктах незалежний аудит відповідності вимогам пожежної й техногенної безпеки.

Це, своєю чергою, дозволить укласти договори страхування й зменшити кількість планових перевірок, збільшити період між ними й посилити гарантії відшкодування збитків у разі порушення бізнесом вимог пожежної безпеки.

За словами директора Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС Олександра Чекригіна, на сьогоднішній день близько 205 тисяч госпсуб’єктів з середнім і незначним ступенями ризику. У кожного суб’єкта є орієнтовно по 1-2 об’єкти. Тобто загалом налічується 320-330 тис. об’єктів, які можуть піти шляхом аудиту і страхування.

Так, за умови наявності страхового поліса цивільної відповідальності планові перевірки госпсуб’єктів із середнім ступенем ризику можуть не проводитися до 6 років поспіль, а з низьким ступенем ризику — до 10 років.

При цьому аудит не тягне за собою негативних наслідків і санкцій та є добровільним.

На сайті ДСНС запрацювала електронна форма, через яку зацікавлені організації й експерти можуть подати документи для проходження професійної атестації та отримання кваліфікаційного сертифіката.

Також впровадили:

  • е-Реєстр організацій, які проводять аудит пожежної та техногенної безпеки, та експертів у сфері пожежної і техногенної безпеки, куди вноситимуть записи про видані сертифікати;
  • е-Реєстр договорів страхування, укладених за результатами аудиту й отриманих актів.

За інформацією ДСНС


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Камеральні перевірки: строки, штрафи та заперечення результатів

Камеральних перевірок ніхто не може уникнути. Якщо з вашою звітністю будуть проблеми, отримаєте акт від податкової, а за ним і податкове повідомлення-рішення. Дізнайтеся, що таке камеральна перевірка, як штрафують і чи можна подати заперечення до акту камеральної перевірки
19337

Криптовалюти: бухоблік і декларування

Що таке криптовалюта та чи легально нею користуватися, яке законодавче регулювання криптовалют існує насьогодні. Також мова піде про електронне декларування криптовалют, облік і оподаткування операцій з криптовалютами, питання фінансового моніторингу криптовалют як віртуальних активів
21001

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді