Чи сплачує ФОП ЄСВ за місяць, в якому втрачений статус «особи з інвалідністю»

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

ФОП зобов’язаний сплачувати ЄСВ за місяць втрати статусу «особи з інвалідністю»

Чи сплачує ФОП ЄСВ за місяць, в якому втрачений статус «особи з інвалідністю»

⚡ Усе про ФОП: КВЕД, реєстрація, облік, сплата податків і трудові відносини

ФОПи, в тому числі спрощенці (крім електронних резидентів), звільнені від сплати за себе ЄСВ, якщо вони отримують пенсію за віком або за вислугу років, або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу (ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI; далі — Закон про ЄСВ).

Пенсійний фонд щомісяця надає ДПС дані про пенсіонера за віком, особу з інвалідністю, дату встановлення пенсії, встановлення (втрати) інвалідності. На підставі інформації, отриманої в ПФУ, в реєстрі страхувальників встановлюють/знімають відповідні ознаки, зокрема, «фізична особа – пенсіонер за віком», або «особа з інвалідністю».

Оскільки Закон про ЄСВ не передбачає пропорційного розрахунку бази нарахування ЄСВ для ФОП, то місяць, в якому втрачений статус «особи з інвалідністю» є базовим звітним періодом для таких категорій платників.

Таким чином, ФОП (крім е-резидентів) зобов’язаний сплатити ЄСВ за місяць, в якому втрачений статус «особи з інвалідністю».

За інформацією ДПС в Одеській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Трудовий договір в умовах воєнного стану: як оформити призупинення

Війна, на жаль, внесла зміни в наше життя. І трудове законодавство теж. З’явилася та процедура, якої раніше не було, ― призупинення трудового договору. Що це? Чим призупинення відрізняється від зупинення трудового договору та простою, як його оформити й показати у табелі та звітності ― у консультації
79261

Загальна система оподаткування ФОП 2025

Розповімо про особливості перебування ФОП на загальній системі оподаткування у 2025 році: облік доходів і витрат, про книгу обліку, перехідні витрати між ІII та IV кварталом, графік обов’язкових платежів (ЄСВ, ПДФО, військовий збір). Чи варто переходити на загальну систему у 2025 році? Відповіді — в огляді
709059

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді