Заробітна плата: обсяги, терміни, доплати

Податки та зарплата: що змінилося в 2021 році СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️

1. Заробітна плата офіційно працевлаштованого працівника не може бути нижчою мінімальної заробітної плати. Наразі мінзарплата становить 6000 грн.

2. Виплату заробітної плати працівникові роботодавець повинен здійснювати не рідше двох разів на місяць; розмір заробітної плати за першу половину місяця повинен бути не менше оплати за фактично відпрацьований час з розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) персоналу.

Заробітна плата: обсяги, терміни, доплати

3. Працівник, трудова діяльність якого належним чином задекларована, має право на виплату: відпускних (заробітна плата працівників за весь час щорічної відпустки виплачується не пізніше, ніж за три дні до її початку) та лікарняних.

4. Працівник має право на доплату за надурочні й нічні роботи, а також за роботу у святкові та вихідні дні.

За погодинною системою оплати праці роботу в надурочний час оплачують у подвійному розмірі годинної ставки.

Робота у вихідний день може компенсуватися, за згодою сторін, наданням іншого дня відпочинку, у грошовій формі у подвійному розмірі.

Робота у нічний час оплачується у підвищеному розмірі, встановленому угодами (колективними договорами), але не нижче 20% тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи у нічний час.

На важких роботах, роботах зі шкідливими і небезпечними умовами праці та умовами підвищеного ризику для здоров'я працівникам установлюють підвищену оплату праці.

За інформацією Держпраці у Чернівецькій області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Колективний договір: що важливо знати бухгалтеру

Коли підприємство укладає колективний договір без належної уваги до питань оплати праці, бухгалтер стає заручником обставин. Адже він має дотримувати вимог трудового законодавства, а воно часто відсилає бухгалтера до норм колдоговору. Зупинимося на тих розділах колдоговору, які важливі саме для бухгалтера
75610

Виправлення помилок у Додатку Д6 Податкового розрахунку

Через Додаток Д6 об’єднаного звіту з ЄСВ, ПДФО та військового збору роботодавці подають відомості за місяці звітного кварталу про спеціальний стаж працівників. У консультації мова піде про загальні правила та конкретні приклади виправлення помилок у цьому додатку
13368

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
240929

Акцизний податок 2025: товари, ставки, розрахунок

Про акциз, особливості його нарахування за основними групами підакцизних товарів (алкоголь, тютюнові вироби, паливо, легкові автомобілі), оновлення щодо підакцизних товарів, акциз у роздрібних торговців тютюновими виробами, втрату підакцизних товарів в умовах воєнного стану — у цьому огляді
103749

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді