Проведення перевірки даних ЄДР про кінцевого бенефіціара та структуру власності юрособи

06.11.2023 набув чинності Порядок проведення перевірки інформації, наданої юрособою у поясненні та документах для підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника та/або структуру власності юрособи, що затвердив Мінюст наказом від 14.09.2023 № 3265/5

Як перевірятимуть інформацію, надану юрособою про кінцевого бенефіціара та структуру власності юрособи

Штрафи за невчасну сплату пені у сфері ЗЕД

Наказ Мінюсту від 14.09.2023 № 3265/5

Порядок визначає процедуру проведення перевірки інформації державним реєстратором юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань.

Держреєстратор розпочинає перевірку інформації про кінцевого бенефіціарного власника (далі — КБВ) та/або структуру власності упродовж 10 робочих днів з дня отримання відповідних документів від юрособи.

Держреєстратор має право вимагати від фізичних та юридичних осіб:

  • надання інформації (у тому числі пояснень), необхідної для встановлення КБВ;
  • надання копій документів;
  • вимагати доступу до приміщень юрособи;
  • проведення огляду речей та документів за місцезнаходженням юрособи.

Вимогу держреєстратора до юридичної або фізичної особи про надання додаткових пояснень та/або інформації (документів) надсилають в один з таких способів:

  • через систему електронної взаємодії органів виконавчої влади;
  • на адресу електронної пошти, яка зазначена в ЄДР;
  • рекомендованим поштовим відправленням з повідомленням про вручення за місцезнаходженням (місцем проживання), зазначеним в ЄДР.

Юрособа зобов’язана всебічно сприяти держреєстратору у встановленні достовірних даних про КБВ та/або структуру власності під час проведення перевірки, зокрема:

  • надавати запитувану інформацію та/або документи протягом 7 робочих днів з дня отримання вимоги;
  • забезпечити державному реєстратору доступ до приміщень юрособи, проведення ним огляду речей та документів.

За результатами проведеної перевірки інформації про КБВ та/або структуру власності держреєстратор формує лист-повідомлення, в якому зазначає:

До листа-повідомлення додають матеріали на підтвердження встановлених фактів, а також пояснення та документи, надані юрособою.

Лист-повідомлення разом з доданими до нього матеріалами не пізніше наступного робочого дня після закінчення перевірки надсилають до Мінюсту.

Мінюст не пізніше двох робочих днів з дня отримання від держреєстратора листа-повідомлення надсилає суб’єкту держреєстрації, з яким перебуває у трудових відносинах такий держреєстратор, лист з однією із таких вказівок:

  • виключити з ЄДР відмітку про можливу недостовірність інформації про КБВ та/або структуру власності юрособи;
  • внести зміни до ЄДР про КБВ та/або структуру власності юрособи та виключити з реєстру відмітку про можливу недостовірність інформації;
  • виключити з ЄДР інформацію про КБВ та/або структуру власності юрособи та відмітку про можливу недостовірність інформації.

Наказ набрав чинності 06.11.2023 — це день, коли його опублікував «Офіційний вісник України» № 88.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
240842

Акцизний податок 2025: товари, ставки, розрахунок

Про акциз, особливості його нарахування за основними групами підакцизних товарів (алкоголь, тютюнові вироби, паливо, легкові автомобілі), оновлення щодо підакцизних товарів, акциз у роздрібних торговців тютюновими виробами, втрату підакцизних товарів в умовах воєнного стану — у цьому огляді
103669

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14072

Плата за землю 2025: ставки, пільги, розрахунок

Плата за землю стосується всіх, хто має зареєстровану на себе земельну ділянку чи орендує її у держави або місцевої громади. Звільнення від сплат цього податку чутливе до нюансів господарського використання землі. Про те, як нараховується земельний податок з фізосіб у 2025 році, у т.ч. й щодо тимчасово окупованих земель та територій бойових дій, — в огляді
113528

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді