Уточнюючий розрахунок з ПДВ подають до податкової декларації з метою уточнення (виправлення) показників такої декларації. Виправляють помилки, що допустили при заповненні уточнюючого розрахунку, виключно шляхом подання нового уточнюючого розрахунку до декларації (з урахуванням показників попереднього уточнюючого розрахунку).
Податковий кодекс України (ПК) не передбачив можливості скасування чи виправлення нарахованої штрафної санкції з ПДВ, що відобразили у рядку 18.1 уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з ПДВ, оскільки:
- сума штрафу, що нарахував платник самостійно у зв’язку з виправленням помилки, не є показником декларації;
- платник самостійно обчислив та нарахував таку суму відповідно до поданого уточнюючого розрахунку. Отже, суму штрафної санкції вважають узгодженою платником.
Водночас визначили, що тимчасово, на період з 01.08.2023 до припинення або скасування воєнного стану на території України у разі самостійного виправлення платником помилок, що призвели до заниження податкового зобов’язання, такого платника звільняють від нарахування та сплати штрафних санкцій, передбачених пунктом 50.1 ПК, та пені (пп. 69.38 п. 69 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» ПК).
За інформацією ДПС у Закарпатській області
Допоможемо відкоригувати ПДВ-звітність, якщо загубили ПДВ-зобов’язання, не зазначили в Декларації постачання, звільнені від ПДВ, та не задекларували надходження товарів без ПДВ