Оплата праці в умовах повітряних тривог і відключення світла
Суму виплаченої допомоги відображає роботодавець у додатку 4ДФ до Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого ЄСВ за ознакою доходу «146».
До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника не включають кошти або вартість майна (послуг), що надають як допомогу на поховання платника:
а) будь-якою фізособою, благодійною організацією, ПФУ, відповідним структурним підрозділом місцевої державної адміністрації, фондами загальнообов’язкового державного соцстрахування України або профспілкою;
б) роботодавцем такого померлого платника за його останнім місцем роботи (у тому числі перед виходом на пенсію) у розмірі, що не перевищує подвійний розмір суми, визначеної в абзаці першому підпункту 169.4.1 Податкового кодексу України (ПК). Суму перевищення за її наявності остаточно оподатковують під час її нарахування/виплати, надання (пп. 165.1.22 ПК).
Права застрахованої особи або особи, яка перебувала на її утриманні на допомогу на поховання визначили статтею 20 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV; далі — Закон № 1105.
Допомогу на поховання застрахованої особи або особи, яка перебувала на її утриманні, надають в розмірі, що встановлює правлінням ПФУ, але не менше розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановленого законом (ст. 21 Закону № 1105).
У 2023 році розмір допомоги на поховання становить 4 100 грн (постанова ПФУ «Про встановлення розміру допомоги на поховання» від 26.12.2022 № 29-1).
За інформацією ДПС в Запорізькій області
Спільний представницький орган, нові строки колективних переговорів, пауза в дії окремих положень колективного договору — з’ясуємо, коли запрацюють ці та інші зміни в регулюванні трудових відносин і до чого ще готуватися роботодавцям