Через ці причини контролюючі органи не визнають вашу податкову звітність

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Первинка. Податки. Зарплата. Перевірки СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️

Через ці причини контролюючі органи не визнають вашу податкову звітність

Податківці назвали 5 головних причин невизнання податкової звітності контролюючими органами. Нижче окреслимо причини, а також способи їх уникнення.

1. Декларація з недостовірним зазначенням обов’язкового реквізиту «інформація про додатки, що додаються до податкової декларації та є її невід’ємною частиною», або відсутність цих додатків

Звітність, яка формують та надсилають електронно, контролюють автоматизовано. Платник отримує відповідне екранне повідомлення та оперативно може відреагувати: проставити відповідні позначки в декларації або сформувати необхідний додаток.

Особливість такої помилки для юросіб полягає в тому, що під час формування звітності з податку на прибуток, обов’язковим додатком до якої відповідно до п. 46.2 ПКУ є фінансова звітність, яка не подається у складі пакету. Для такої звітності не реалізовано відповідну автоматизовану перевірку.

Тому особливо важливо самостійно проконтролювати подання звітності з податку на прибуток. Не забувайте і про вимоги абз. 3 п. 49.4 ПКУ: якщо надаєте основний звіт за допомогою електронних сервісів ― фінзвітність можете надати теж лише в такий спосіб.

2. Декларація з недостовірним зазначенням обов’язкового реквізиту «звітний (податковий) період» (не відповідає обраному режиму оподаткування)

Суть помилки в тому, що суб’єкт господарювання подає звітність з податку, який він не сплачує.

Наприклад, платник перебуває на загальній системі оподаткування, а подає звітність з єдиного податку, чи навпаки. Для юросіб наявний ризик надати звіт неприбуткової організації замість декларації з податку на прибуток.

Щоб уникнути цієї помилки, перевірте облікові дані та, за можливості, отримайте витяг із відповідного реєстру перед тим, як формувати та направляти звіт.

3. Подали декларацію за формою, яка втратила чинність

Зазначена помилка виникає лише якщо подаєте паперовий звіт.

Метод її уникнення очевидний ― приєднуйтеся до системи е-документообігу.

4. Подали декларацію за звітний (податковий) період, що не є базовим

Наприклад, суб’єкт господарювання подає квартальну чи місячну звітність, при цьому базовим звітним періодом для такої декларації є рік.

Часто платник замість періоду «три квартали» вказує «третій квартал», замість «перший квартал» вказує «березень» тощо.

Зможете уникнути цієї помилки, якщо з’ясуєте, чи потрібно в такому звітному періоді подавати звіт, перед тим, як формувати та направляти звіт.

5. Подали декларацію до контролюючого органу, в якому платник не перебуває на обліку.

Помилка, що виникає в більшості випадків у суб’єктів господарювання під час подання звітності з місцевих податків (акциз, рента, екологічний та земельний податки тощо). Перед формуванням та поданням такої звітності варто перевірити облікові дані, зокрема, наявність об’єктів оподаткування за неосновним місцем обліку.

Нерідко помилка виникає у фізосіб – громадян під час подання декларації про майновий стан і доходи. Пам’ятайте, якщо змінили місце проживання, надайте контролюючому органу форму № 5ДР з інформацією про зміни.

За матеріалами ГУ ДПС у Чернівецькій області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Договір з ФОПом: що треба знати у 2025 році

Платите гроші ФОПу? Наприклад, замовили послуги у ФОПа, все оплатили, а потім виявилося, що потрібно було сплатити ще й ПДФО та військовий збір. Розповімо, що треба знати, щоб уникнути таких ситуацій і зробити все правильно
51

Курси бухгалтерів онлайн: навчайтеся дистанційно з Вищою школою Головбуха

Бухгалтерські курси онлайн — це можливість підвищити кваліфікацію, оновити знання або опанувати нову спеціальність. У Вищій школі Головбуха ви знайдете програми для різного рівня підготовки: курси бухгалтерського обліку, курси головного бухгалтера, навчання для бухгалтерів ФОП і багато іншого
18315

Відображаємо в обліку штрафні санкції

За боргами слід платити, взяті зобов’язання виконувати. Штраф, пеня, неустойка — це покарання за невиконання свого обов’язку. Окрім них є й відшкодування інших втрат, яких зазнала друга сторона, наприклад, інфляції. Як же відобразити в обліку штрафи й пеню, що виникають за господарськими договорами, а також під час сплати податків і зборів — у консультації
145581

Спрощена система оподаткування: переваги та недоліки

Як позбутися податкового тягаря, що тисне бізнес та платити менше? Очевидно, що обрання системи оподаткування — це вкрай важливе рішення. Спрощена чи загальна? Про спрощену систему оподаткування, її переваги та нюанси — у статті
113835

Рахунок-фактура: зразок

Маєте справу з рахунком-фактурою у внутрішніх операціях чи інвойсом у ЗЕД — пам’ятайте, що не кожен рахунок має статус первинного документа, і не за кожним рахунком відбувається оплата. Які умови треба виконати, аби рахунок вважався первинним документом, рахунок фактура бланк — у консультації
209684

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді