Через ці причини контролюючі органи не визнають вашу податкову звітність

Первинка. Податки. Зарплата. Перевірки СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️

Через ці причини контролюючі органи не визнають вашу податкову звітність

Податківці назвали 5 головних причин невизнання податкової звітності контролюючими органами. Нижче окреслимо причини, а також способи їх уникнення.

1. Декларація з недостовірним зазначенням обов’язкового реквізиту «інформація про додатки, що додаються до податкової декларації та є її невід’ємною частиною», або відсутність цих додатків

Звітність, яка формують та надсилають електронно, контролюють автоматизовано. Платник отримує відповідне екранне повідомлення та оперативно може відреагувати: проставити відповідні позначки в декларації або сформувати необхідний додаток.

Особливість такої помилки для юросіб полягає в тому, що під час формування звітності з податку на прибуток, обов’язковим додатком до якої відповідно до п. 46.2 ПКУ є фінансова звітність, яка не подається у складі пакету. Для такої звітності не реалізовано відповідну автоматизовану перевірку.

Тому особливо важливо самостійно проконтролювати подання звітності з податку на прибуток. Не забувайте і про вимоги абз. 3 п. 49.4 ПКУ: якщо надаєте основний звіт за допомогою електронних сервісів ― фінзвітність можете надати теж лише в такий спосіб.

2. Декларація з недостовірним зазначенням обов’язкового реквізиту «звітний (податковий) період» (не відповідає обраному режиму оподаткування)

Суть помилки в тому, що суб’єкт господарювання подає звітність з податку, який він не сплачує.

Наприклад, платник перебуває на загальній системі оподаткування, а подає звітність з єдиного податку, чи навпаки. Для юросіб наявний ризик надати звіт неприбуткової організації замість декларації з податку на прибуток.

Щоб уникнути цієї помилки, перевірте облікові дані та, за можливості, отримайте витяг із відповідного реєстру перед тим, як формувати та направляти звіт.

3. Подали декларацію за формою, яка втратила чинність

Зазначена помилка виникає лише якщо подаєте паперовий звіт.

Метод її уникнення очевидний ― приєднуйтеся до системи е-документообігу.

4. Подали декларацію за звітний (податковий) період, що не є базовим

Наприклад, суб’єкт господарювання подає квартальну чи місячну звітність, при цьому базовим звітним періодом для такої декларації є рік.

Часто платник замість періоду «три квартали» вказує «третій квартал», замість «перший квартал» вказує «березень» тощо.

Зможете уникнути цієї помилки, якщо з’ясуєте, чи потрібно в такому звітному періоді подавати звіт, перед тим, як формувати та направляти звіт.

5. Подали декларацію до контролюючого органу, в якому платник не перебуває на обліку.

Помилка, що виникає в більшості випадків у суб’єктів господарювання під час подання звітності з місцевих податків (акциз, рента, екологічний та земельний податки тощо). Перед формуванням та поданням такої звітності варто перевірити облікові дані, зокрема, наявність об’єктів оподаткування за неосновним місцем обліку.

Нерідко помилка виникає у фізосіб – громадян під час подання декларації про майновий стан і доходи. Пам’ятайте, якщо змінили місце проживання, надайте контролюючому органу форму № 5ДР з інформацією про зміни.

За матеріалами ГУ ДПС у Чернівецькій області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Колективний договір: що важливо знати бухгалтеру

Коли підприємство укладає колективний договір без належної уваги до питань оплати праці, бухгалтер стає заручником обставин. Адже він має дотримувати вимог трудового законодавства, а воно часто відсилає бухгалтера до норм колдоговору. Зупинимося на тих розділах колдоговору, які важливі саме для бухгалтера
75610

Виправлення помилок у Додатку Д6 Податкового розрахунку

Через Додаток Д6 об’єднаного звіту з ЄСВ, ПДФО та військового збору роботодавці подають відомості за місяці звітного кварталу про спеціальний стаж працівників. У консультації мова піде про загальні правила та конкретні приклади виправлення помилок у цьому додатку
13368

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
240932

Акцизний податок 2025: товари, ставки, розрахунок

Про акциз, особливості його нарахування за основними групами підакцизних товарів (алкоголь, тютюнові вироби, паливо, легкові автомобілі), оновлення щодо підакцизних товарів, акциз у роздрібних торговців тютюновими виробами, втрату підакцизних товарів в умовах воєнного стану — у цьому огляді
103749

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді