Зарплата: розрахунки, звітність, перевірки СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
Інспектор праці виявив, що вантажоперевізник зневажив вимогами законодавства про працю.
У Правилах внутрішнього трудового розпорядку та нарахування заробітної плати підприємства встановлені терміни виплати заробітної плати, а саме: 22 числа — за першу половину місяця та 7 числа — за другу половину місяця. Розпорядчий документ складений додержанням вимог 115 КЗпП. Але суб’єкт господарювання його не дотримувався. Час затримки виплати зарплати працівникам у різні періоди складає від декількох днів до декількох місяців.
Також контролер зафіксував порушення при остаточному розрахунку з працівниками при розірванні трудового договору. Несвоєчасно проведений остаточний розрахунок з працівниками при звільненні сформував додаткове зобов’язання роботодавця — нарахувати та виплатити середній заробіток звільненим працівникам за весь час затримки виплати заробітної плати з дня звільнення по день фактичного розрахунку з ними. Зазначену вимогу роботодавець не мав наміру виконувати. Про це свідчила відсутність нарахування та депонування коштів для звільненого працівника.
Інспектор праці склав відносно директора протокол про адміністративне порушення, а також підприємству внесений припис щодо усунення виявлених порушень.
За інформацією Держпраці у Миколаївській області
Податків два — звіт один. Це про об’єднану звітність з ПДФО та ЄСВ. За рік кількість звітів скоротиться принаймні на один. З’ясуємо, як заповнювати нову форму, коли за нею звітувати, чи зміниться звітний період.