Отримали компенсацію за невикористану відпустку переведеного працівника: податкові наслідки

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

☀️ ЯК РОЗРАХОВУВАТИ ВІДПУСКНІ У 2021 РОЦІ ☀️

Лист від 19.04.2021 № 1577/ІПК/99-00-04-03-03-06

Роботодавець планує прийняти на роботу працівника за переводом з іншого підприємства. І постало питання щодо податкових наслідків такого переведення.

нарахованої грошової компенсації

При переведенні працівника на роботу на інше підприємство грошову компенсацію за невикористані ним дні щорічних відпусток за його бажанням повинна бути перерахована на рахунок підприємства, куди перейшов працівник (ст. 83 КЗпП та ст. 24 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР).

1. Податковий агент, який виплачує дохід у вигляді суми компенсації за невикористану відпустку включає його до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу працівника та оподатковує ПДФО та військовим збором на загальних підставах (п. 168.1.1 Податкового кодексу України; ПК).

Сума нарахованої грошової компенсації за невикористані дні щорічної відпустки, яку виплачують працівнику в день переведення його на роботу на інше підприємство згідно статтею 83 КЗпП, є базою нарахування ЄСВ.

Про те, що підприємство, яке перераховує грошову компенсацію за невикористану щорічну відпустку, є страхувальником, який зобов'язаний нарахувати, утримати та сплатити ЄСВ, податківці вказували у листі від 17.02.2015 № 3155/6/99-99-17-03-01-15. А для нового роботодавця сума отриманої компенсації за відпустку, не використану працівником на попередньому місці роботи, не є базою нарахування та утримання ЄСВ.

2. Роботодавець за попереднім місцем роботи має обов’язок відобразити у Податковому розрахунку такий дохід та подати його до податкової за місцем свого розташування.

3. Положеннями ПК не передбачено різниць для коригування фінансового результату до оподаткування за операціями з отриманої компенсації за невикористані дні щорічної відпустки працівників, перерахованої іншим підприємством.

Такі операції відображають за правилам бухобліку при формуванні фінансового результату до оподаткування.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12031

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52412

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34016

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді