ВРУ планує встановити нову методологію розрахунку прожиткового мінімуму

⚡️ Як виплачувати лікарняні за електронними листками непрацездатності

ВРУ планує встановити нову методологію розрахунку прожиткового мінімуму

Депутати прийняли за основу проєкт Закону від 20.05.2020 № 3515, яким пропонують змінити визначення прожиткового мінімуму, встановивши, що це прийнятний рівень витрат, який дозволяє підтримувати достатній рівень життя людини, притаманний суспільству. Розмір прожиткового мінімуму визначатимуть в розрахунку на одну особу.

Передбачили, що прожитковий мінімум має встановлюватися у відсотковому співвідношенні до середньомісячної заробітної плати в Україні за рік, що передує року формування Державного бюджету України на наступний рік, з урахуванням прогнозного рівня інфляції поточного року. Відсоткове співвідношення розміру прожиткового мінімуму до середньомісячної заробітної плати має становити не менше:

  • у 2021 році — 40%;
  • у 2022 році — 41%;
  • у 2023 році — 42%;
  • у 2024 році — 44%;
  • у 2026 році — 45%;
  • у 2027 році — 46%;
  • у 2028 році — 47%;
  • у 2029 році — 48%;
  • у 2030 році — 49%;
  • у 2031 році — 50%.

При цьому, якщо фактичний розмір прожиткового мінімуму протягом трьох місяців перевищує більш ніж на 10% розмір затвердженого, Кабмін має розглянути питання щодо підвищення розміру прожиткового мінімуму.

У Прикінцевих положеннях проєктом визначили розміри, у яких мають застосовуватися показники прожиткового мінімуму для системи оподаткування доходів домогосподарств та для системи обрахунку пенсій, починаючи із 44% у 2021 році і до 100% у 2041 році. Тобто з підвищенням на два відсотка кожного року. У разі наявності економічних підстав цей відсотковий показник може бути переглянутий ВРУ.

Також пропонують змінити підходи до встановлення розмірів посадових окладів — не в залежності від прожиткового мінімуму, а від мінімального розміру посадового окладу для відповідних категорій працівників.

Для визначення штрафів та грошових стягнень за адміністративні, кримінальні та інші порушення пропонують застосовувати розрахункову одиницю, що затверджують законом про Державний бюджет України на відповідний рік.

За інформацією ВРУ


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Календар бухгалтера 2024: жовтень

Актуальна осіння інформація для бухгалтера — виробничий календар на жовтень 2024 року та податковий календар на жовтень 2024 року. Розрахувати зарплату, відпускні та лікарняні, скласти табель робочого часу, вчасно подати фінансову, податкову та статистичну звітність і сплатити податки — у поміч календар для бухгалтера на жовтень 2024 року
19788

Страховий стаж для виходу на пенсію

У статті експерт розкаже все про страховий стаж для виходу на пенсію. Зручні таблиці допоможуть, коли постали перед потребою, як визначити страховий стаж для пенсії
113626

Резерв премій за підсумками року: створюємо та коригуємо

Підприємство нараховує резерв на виплату винагороди за підсумками року. У вересні керівництво помітило, що планові показники не виконало, тому вирішило не виплачувати працівникам премію за результатами поточного року. Чи можна відкоригувати резерв посеред року? Якщо так, то як це задокументувати?
7483

Індекс інфляції на 2024 рік

У статті знайдете актуальний індекс інфляції та індекс споживчих цін 2024 у таблицях
196601

Наказ про преміювання працівників

Один із методів заохочення працівників до роботи — преміювання. У статті розповімо, як документально оформити — скласти наказ. Також для вас — наказ про преміювання працівників зразок
77928

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді