Додаток 8 декларації з ПДВ: як заповнювати сільгосптоваровиробнику

⚡️ ЗРАЗОК ЗАПОВНЕННЯ Додатка ДС8 до декларації з ПДВ СКАЧАТИ ⚡️

З 01.01.2017 до 01.01.2022 сільськогосподарські товаровиробники, внесені або які претендують на внесення до Реєстру отримувачів бюджетної дотації, подають податкову декларацію з ПДВ з додатком 8 (ДС8).

сільськогосподарські товаровиробники

Додаток 8 має дві таблиці, для заповнення яких використовують дані податкової звітності з ПДВ та дані бухгалтерського обліку.

У таблиці 1 додатка 8 зазначають обсяг податкових зобов’язань з ПДВ з постачання товарів/послуг за результатами діяльності за операціями, визначеними п. 16-1.3 Закону України від 24.06.2004 № 1877-IV, розрахований за даними податкових накладних за відповідний звітний період, зареєстрованих у ЄРПН.

У рядку 1 таблиці 1 відображають обсяг операцій з постачання товарів/послуг за результатами діяльності за операціями, визначеними п. 16-1.3 Закону № 1877 (без ПДВ).

У рядку 2 таблиці 1 — суму ПДВ, нараховану за операціями, визначеними п. 16-1.3 Закону № 1877, відповідно до обсягу постачання товарів/послуг, зазначеному в рядку 1 таблиці 1.

Таблицю 2 «Розрахунок питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів» додатка 8 заповнюють з урахуванням наступного:

  • при визначенні розрахункового періоду враховують 12-ть попередніх послідовних звітних (податкових) періодів сукупно. Для новоствореного платника податку — послідовно попередні та поточний звітні (податкові) періоди, при цьому рядок «Усього» такі платники не заповнюють;
  • при визначенні обсягів постачання (без ПДВ) (графи 3—6) не враховують обсяги постачання основних засобів, що перебували у складі основних засобів платника не менше 12 послідовних звітних (податкових) періодів сукупно, якщо таке постачання не було постійним і не становило окремої підприємницької діяльності;
  • для обрахунку питомої ваги (%) за графами 3, 4, 5 використовують відповідно дані граф усього ×100/усього графа 6.

Розрахунок питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів/послуг новостворені платники у таблиці 2 додатка 8 відображають в окремому рядку «ПВН».

За інформацією ГУ ДПС у Київській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як агропідприємству оминути штрафів від Держпраці у 2025 році

У період дії воєнного стану інспектори Держпраці можуть завітати для перевірки лише в особливій ситуації. Підстави для такого раптового візиту обмежені, як і питання для перевірки. Експерт нагадує випадки, коли Держпраці може провести позапланову перевірку, і розміри трудових штрафів у 2025 році
854

Документи для посівної кампанії

Посівна кампанія 2025 стартувала. У статті — добірка первинних документів, які мають скласти аграрії, аби облікувати витрати на весняно-польові роботи, а також зразки їх оформлення з коментарями експерта. Скачайте потрібний!
3346

Аграрні ноти: як аграріям залучати гроші для бізнесу

Новий механізм залучення коштів для аграрних підприємств депутати запровадили Законом про аграрні ноти, що набрав чинності з 01.01.2025. Підкажемо, які відносини регулює новий документ, а також яким бізнесам цей інструмент може бути цікавий і вигідний
1350

Виправлення помилок у декларації єдинника 4 групи

Розрахунок єдиного податку у аграріїв, що перебувають на 4-й групі єдиного податку, за своїм підходом досить простий, але помилки все одно бувають. Про те, як виправити помилки у декларації платника єдиного податку 4 групи, як заповнити уточнюючу декларацію платника єдиного податку 4 групи – у консультації
28630

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді