✍КАЛЬКУЛЯТОР ДНІВ ЩОРІЧНОЇ ВІДПУСТКИ✍
Постанова ВС від 29.04.2021 у справі № 266/3163/16-ц
Працівника прийняли тимчасово на час перебування у відпустці для догляду за дитиною основного працівника. З наказом від 01.07.2015 про прийняття на роботу працівник ознайомлений під підпис.
Наказом від 16.06.2016 працівника звільнили із займаної посади у зв’язку із закінченням відпустки по догляду за дитиною основного працівника на підставі пункту 2 частини першої статті 36 КЗпП.
Верховний Суд залишив без змін рішення судів першої та апеляційної інстанцій і погодився, що працівника звільнили правомірно з огляду на таке:
- строковий трудовий договір укладають тоді, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи, або умов її виконання, або інтересів працівника та в інших випадках, передбачених законодавством;
- при укладенні трудового договору на визначений строк цей строк встановлюють за погодженням сторін і може визначатись як конкретним терміном, так і часом настання певної події. Наприклад, повернення на роботу працівниці з відпустки у зв’язку із вагітністю, пологами і доглядом за дитиною; особи, яка звільнилась з роботи у зв’язку з призовом на дійсну строкову військову чи альтернативну службу, обранням народним депутатом чи на виборну посаду або виконанням певного обсягу робіт.
- у нормі права передбачена підстава припинення трудового договору, що укладався на певний строк. А саме: у тих випадках, коли трудовий договір укладався до настання певного факту, такий договір вважають укладеним на певний строк. Тому настання обумовленого факту є підставою для припинення трудового договору у зв’язку із закінченням строку;
- звільнення у зв’язку із завершенням дії контракту, по суті не є розірванням трудового контракту, а є припиненням контракту у зв’язку із закінченням строку його дії.