Порядок взяття на облік самозайнятих осіб, що планують надавати послуги з медіації

ДПС пояснила порядок взяття на облік самозайнятих осіб, що планують надавати послуги з медіації

Порядок взяття на облік самозайнятих осіб, що планують надавати послуги з медіації

Розрахунок зарплати, звітність, перевірки

Правові засади та порядок проведення медіації як позасудової процедури врегулювання конфлікту (спору), принципи медіації, статус медіатора, вимоги до його підготовки та інші питання, пов'язані з цією процедурою визначив Закон України «Про медіацію» від 16.11.2021 № 1875-IX (далі — Закон).

Медіатором може бути фізособа, яка пройшла базову підготовку медіатора в Україні або за кордоном та після підтвердження набутих компетентностей отримала відповідний сертифікат і відомості про яку включені суб'єктом освітньої діяльності до реєстру випускників (ч. 1 ст. 9, ч. 4 та 6 ст. 10 Закону).

Медіатор може надавати послуги з медіації на платній чи безоплатній основі, за наймом, через суб'єкта, що забезпечує проведення медіації, через об'єднання медіаторів або індивідуально. Медіатор проводить медіацію індивідуально як фізособа, яка провадить незалежну професійну діяльність, або як ФОП. Медіатор, який проводить медіацію індивідуально, може відкривати рахунки в банках, мати печатку, штампи, бланки із зазначенням свого прізвища, імені та по батькові (ч. 2 ст. 11 Закону).

Отже, якщо особа бажає надавати послуги з медіації як ФОП, вона має зареєструватися як підприємець згідно з Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» від 15.05.2003 № 755-IV. У цьому випадку взяття на облік ФОП у податковій здійснюють  за податковою адресою на підставі відомостей з Єдиного державного реєстру без вимоги пред'явлення будь-якого свідоцтва, дозволу, сертифіката на здійснення такої діяльності. Особу, яка надаватиме послуги з медіації, обліковуватимуть як ФОП з відповідним видом діяльності, наданим держреєстратором.

За рекомендаціями Держстату, діяльність з медіації згідно з Методологічними основами та поясненнями до позицій КВЕД-2010 класифікують у позиції 74.90 «Інша професійна, наукова та технічна діяльність, н. в. і. у.», де «н. в. і. у.» означає «не віднесена до інших угруповань» (наказ Держстату від 23.12.2011 № 396).

Якщо особа вже перебуває на податковому обліку як самозайнята особа та планує проводити медіацію індивідуально як фізособа, яка провадить незалежну профдіяльність, така особа не підлягає додатковому (окремому) взяттю на облік в податковій. У цьому випадку особа подає заяву (для осіб, які провадять незалежну профдіяльність) № 5-ОПП з позначкою «Зміни». У заяві зазначає вид діяльності відповідно до КВЕД-2010 74.90 «Інша професійна, наукова та технічна діяльність, н. в. і. у.».

За інформацією ДПС у Дніпропетровській області

26698


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Витрати майбутніх періодів: що врахувати при складанні фінансової звітності

Витрати майбутніх періодів не часто можна побачити у бухгалтерському балансі. Однак для них відведено аж цілий рядок. Що таке витрати майбутніх періодів та чи можна обійтися без них? Чим витрати майбутніх періодів відрізняються від авансу за послуги? Чи є витрати майбутніх періодів у фінансовій звітності за МСФЗ? Відповідні на ці питання — знайдете у консультації
48975

Соціальні відпустки у 2025 році

В огляді мова піде про соціальні відпустки. У фокусі ― соціальні відпустки на дітей, тривалість таких відпусток, соціальні відпустки під час воєнного стану, додаткові соціальні відпустки
24020

Ліцензія на алкоголь 2025: вартість, документи, відповідальність

Кому потрібні ліцензії на оптову та роздрібну торгівлю алкоголем, скільки за них треба платити та які документи зібрати за оновленими правилами 2025 року, бланки заяв та порядки їхнього заповнення, бухгалтерський облік таких ліцензій — у статті
82136

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді