Порядок взяття на облік самозайнятих осіб, що планують надавати послуги з медіації

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

ДПС пояснила порядок взяття на облік самозайнятих осіб, що планують надавати послуги з медіації

Порядок взяття на облік самозайнятих осіб, що планують надавати послуги з медіації

Розрахунок зарплати, звітність, перевірки

Правові засади та порядок проведення медіації як позасудової процедури врегулювання конфлікту (спору), принципи медіації, статус медіатора, вимоги до його підготовки та інші питання, пов'язані з цією процедурою визначив Закон України «Про медіацію» від 16.11.2021 № 1875-IX (далі — Закон).

Медіатором може бути фізособа, яка пройшла базову підготовку медіатора в Україні або за кордоном та після підтвердження набутих компетентностей отримала відповідний сертифікат і відомості про яку включені суб'єктом освітньої діяльності до реєстру випускників (ч. 1 ст. 9, ч. 4 та 6 ст. 10 Закону).

Медіатор може надавати послуги з медіації на платній чи безоплатній основі, за наймом, через суб'єкта, що забезпечує проведення медіації, через об'єднання медіаторів або індивідуально. Медіатор проводить медіацію індивідуально як фізособа, яка провадить незалежну професійну діяльність, або як ФОП. Медіатор, який проводить медіацію індивідуально, може відкривати рахунки в банках, мати печатку, штампи, бланки із зазначенням свого прізвища, імені та по батькові (ч. 2 ст. 11 Закону).

Отже, якщо особа бажає надавати послуги з медіації як ФОП, вона має зареєструватися як підприємець згідно з Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» від 15.05.2003 № 755-IV. У цьому випадку взяття на облік ФОП у податковій здійснюють  за податковою адресою на підставі відомостей з Єдиного державного реєстру без вимоги пред'явлення будь-якого свідоцтва, дозволу, сертифіката на здійснення такої діяльності. Особу, яка надаватиме послуги з медіації, обліковуватимуть як ФОП з відповідним видом діяльності, наданим держреєстратором.

За рекомендаціями Держстату, діяльність з медіації згідно з Методологічними основами та поясненнями до позицій КВЕД-2010 класифікують у позиції 74.90 «Інша професійна, наукова та технічна діяльність, н. в. і. у.», де «н. в. і. у.» означає «не віднесена до інших угруповань» (наказ Держстату від 23.12.2011 № 396).

Якщо особа вже перебуває на податковому обліку як самозайнята особа та планує проводити медіацію індивідуально як фізособа, яка провадить незалежну профдіяльність, така особа не підлягає додатковому (окремому) взяттю на облік в податковій. У цьому випадку особа подає заяву (для осіб, які провадять незалежну профдіяльність) № 5-ОПП з позначкою «Зміни». У заяві зазначає вид діяльності відповідно до КВЕД-2010 74.90 «Інша професійна, наукова та технічна діяльність, н. в. і. у.».

За інформацією ДПС у Дніпропетровській області

26698


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12031

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52411

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34016

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді