Закон про податок на Google та Facebook: хто буде платити

UA RU

Закон про податок на Google та Facebook опубліковали 1 липня

2 липня 2021-го запрацював так званий закон про податок на Google та Facebook.

Здавалося, він стосується оподаткування електронних послуг від нерезидентів. І хоча про фізосіб - простих українців у ньому не згадується, цілком можливо, що витрати на сплату ПДВ в Україні нерезиденти з легкістю можуть перекласти на наші плечі. Адже йдеться про непрямий податок на споживання, який «додається до вартості електронних послуг». Тож розумієте, що запитання: хто за все це заплатить? — риторичне…

Деталі нового механізму оподаткування уже розібрав для вас експерт у коментарі «Податок на Google та Facebook: «+» до бюджету чи «–» із кишень фізосіб». Ознайомтеся з ним, щоб знати, до чого готуватися.

Нагадаємо, в «Голосі України» від 01.07.2021 № 121 опублікований Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо скасування оподаткування доходів, отриманих нерезидентами у вигляді виплати за виробництво та/або розповсюдження реклами, та удосконалення порядку оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання нерезидентами електронних послуг фізичним особам» від 03.06.2021 № 1525-IX. Це означає, що з 02.07.2021 цей Закон набирає чинності (крім декількох норм).

За Законом, іноземні компанії, які постачають українцям електронні послуги, будуть зобов’язані зареєструватися платниками ПДВ за спрощеною процедурою через спеціальний електронний сервіс, якщо загальна сума від здійснення відповідних операцій перевищує 1 млн грн на рік. Нерезиденти складатимуть спрощену звітність в електронній формі державною або англійською мовою.

Водночас, згідно з документом, від сплати ПДВ звільнені операції з постачання послуг з дистанційного навчання через Інтернет, якщо цю мережу використовують виключно як засіб комунікації між викладачем і слухачем. Також від ПДВ звільнили операції з постачання освітніх послуг шляхом доступу до публічних освітніх, наукових та інформаційних ресурсів у мережі Інтернет з галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, якщо їхнє проведення та надання не потребує участі людини.

З 01.01.2022 скасовують ПДВ при оплаті українськими компаніями послуг з виробництва або розповсюдження реклами за кордоном.

За інформацією Газети ВРУ «Голос України»


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Збільшення податків: коментар експерта щодо законопроєкту № 11416-д

Доопрацьований законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.08.2024 № 11416-д вже зареєстрували на сайті ВРУ. Розглянемо, що ці зміни означають для платників податків
756

Додаток 1 до декларації з ПДВ: як заповнити

Експерт допоможе скласти додаток 1 до декларації з ПДВ. Скористайтеся підказками, щоб швидко та без помилок внести дані з ПН та РК до відповідних таблиць
2996

Довідники податкових пільг 2024

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 07.08.2024 року. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо, а також визначено строки дії пільг
10986

Звільнення від мита і ПДВ товарів для енергоінфраструктури та розмінування

Верховна Рада скасувала ввізне мито і ПДВ на енергетичне обладнання. Підприємства-виробники також матимуть змогу з пільгами імпортувати складові для виробництва машин для механізованого розмінування. Тримайте детальний огляд змін до Податкового та Митного кодексів через ці новації
253

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді