Діє нова редакція порядку надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Податки та зарплата: що змінилося в 2021 році СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️

Постанова КМУ від 16.06.2021 № 635

Уряд в новій редакції виклав Порядок надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину та/або надзвичайної ситуації, встановлених КМУ (далі — Порядок).

допомога по частковому безробіттю

Допомогу надають центри зайнятості роботодавцям із числа суб'єктів малого та середнього підприємництва, в тому числі ФОП для її виплати працівникам у разі втрати ними частини зарплати, а також ФОП, які є застрахованими особами, — у разі втрати ними частини доходу внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв'язку із зупиненням (скороченням) діяльності через проведення заходів, передбачених карантином та/або надзвичайною ситуацією.

Допомогу не надають ФОП, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої групи та які не сплачували страхові внески на підставі пункту 9-10.1 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

Розмір допомоги визначають та надають за кожний місяць зазначеного періоду пропорційно робочому часу працівника або ФОП, яка є застрахованою особою, який скорочено.

Щоб отримати допомогу, роботодавець або ФОП-застрахована особа повинні сплатити ЄСВ протягом шести місяців, що передують даті зупинення (скорочення) діяльності.

Роботодавець або ФОП може звернутися за отриманням допомоги протягом 90 к. дн. з дня зупинення (скорочення) діяльності.

Для цього необхідно надати: заяву; копію наказу із зазначенням дати початку зупинення (скорочення) діяльності; відомості про працівників; довідку про сплату ЄСВ за останні 6 місяців.

Порядок чинний з 23.06.2021.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Зміни в Законі про бухоблік: акценти для ЗОЗ

Уряд підготував нову редакцію для Закону про бухоблік. Зміни стосуються переважно звітування, деякі — вимог до посад головбухів. Поінформуємо про головні новації з акцентом на ті, що актуальні для ЗОЗ
36

Відпускні 2025: приклади, формули, таблиця для бухгалтера

Як правильно нарахувати відпускні у 2025 році? Розберемо, як розрахувати середню зарплату з урахуванням премій, як на розрахунок відпускних впливає воєнний стан. Теорію закріплюємо прикладами розрахунку відпускних для різних ситуацій
1326298

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді