Із 16.07.2021 року діє оновлена форма для обліку доходів та витрат для ФОП-загальників та фізосіб-незалежників

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

✍ 7 порад, щоб відзвітувати за ІІ квартал у Розрахунку з ПДФО та ЄСВ

Наказ Мінфіну від 13.05.2021 № 261

облік доходів і витрат

Мінфін затвердив:

Водночас втрачає чинність наказ Міндоходоів від 16.09.2013 № 481, який затверджував Книгу обліку доходів і витрат та Порядок її ведення.

Нагадаємо, що з 01.01.2021 ФОП-загальники та фізособи-незалежники можуть вести облік доходів і витрат як в паперовому, так і в електронному вигляді, у тому числі за допомогою Електронного кабінету. При цьому облік повинен вестись в типовій формі, яку вводять замість Книг обліку. І ось ці норми Податкового кодексу України нарешті реалізували.

Наказ № 261 опублікували 16.07.2021 року, тому типова форма набрала чинності з 16.07.2021 року.

Норми наказу не передбачають будь-яких додаткових дій ФОП та фізосіб, які провадять незалежну професійну діяльність, під час використання типової форми, крім виконання вимог ПКУ.

Облік доходів і витрат ведеться в паперовому та/або електронному вигляді, у тому числі засобами електронного кабінету у порядку, встановленому законодавством.

Також у разі прийняття рішення ФОП вести облік за типовою формою на паперових носіях у ПКУ відсутні вимоги щодо шнурування та здійснення реєстрації такої типової форми в контролюючому органі.

У разі ведення обліку доходів і витрат в електронному вигляді самозайнята особа зобов'язана вести таку форму у форматі EXCEL, крім випадку ведення обліку доходів і витрат в електронній формі засобами Електронного кабінету.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Трудовий договір в умовах воєнного стану: як оформити призупинення

Війна, на жаль, внесла зміни в наше життя. І трудове законодавство теж. З’явилася та процедура, якої раніше не було, ― призупинення трудового договору. Що це? Чим призупинення відрізняється від зупинення трудового договору та простою, як його оформити й показати у табелі та звітності ― у консультації
79380

Загальна система оподаткування ФОП 2025

Розповімо про особливості перебування ФОП на загальній системі оподаткування у 2025 році: облік доходів і витрат, про книгу обліку, перехідні витрати між ІII та IV кварталом, графік обов’язкових платежів (ЄСВ, ПДФО, військовий збір). Чи варто переходити на загальну систему у 2025 році? Відповіді — в огляді
710264

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді