Одноразове добровільне декларування доходів: роз’яснення податківців + інфолист

Податківці роз'яснили, які об’єкти варто зазначати в одноразовій (спеціальній) добровільній декларації, а які не можна вносити до неї. Вони також розробили тематичний інформаційний лист.

✍Калькулятор заборгованості та штрафів

Роз’яснення ДПС від 22.07.2021

21.07.2021 набрали чинності окремі норми Закону України від 15.06.2021 № 1539-IX щодо одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб, яке відбуватиметься з 01.09.2021 до 01.09.2022.

СКАЧАТИ ▶️

Одноразове добровільне декларування доходів

Так, скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть фізичні особи — резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об'єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об’єкти декларування, і які відповідно до ПКУ є чи були платниками податків (далі — декларант).

Декларанти матимуть право подати одноразову (спеціальну) добровільну декларацію (далі — Декларація) із зазначенням активів, що їм належать, та з яких не були сплачені податки і збори, до 01.01.2021. При цьому в Декларації не зазначають інформацію про джерела одержання (набуття) декларантом об'єктів декларування.

Обєкти декларування можуть бути визначені пп. 14.1.280 і 14.1.281 ПКУ активи фізичної особи, що належать декларанту на праві власності і знаходяться (зареєстровані, перебувають в обігу, є на обліку тощо) на території України та/або за її межами станом на дату подання Декларації.

Базою для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування є грошова вартість відповідного об'єкта декларування або номінальна вартість грошової вимоги, у тому числі за позиками, наданими третім особам.

Суму збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування щодо задекларованих об'єктів визначають шляхом застосування до бази для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування таких ставок, зокрема:

  • 5% щодо

    валютних цінностей

    на рахунках у банках в Україні, а також інших активів, що знаходяться (зареєстровані) в Україні;
  • 9% щодо валютних цінностей на рахунках в іноземних фінансових установах, а також з інших активів, що знаходяться за кордоном;
  • 2,5% щодо номінальної вартості державних облігацій України з терміном обігу більше ніж 365 днів без права дострокового погашення, придбаних декларантом у період з 01.09.2021 до 31.08 2022 до подання Декларації.

У пам'ятці нижче відображено, які об’єкти не зазначають в одноразовій (спеціальній) добровільній декларації.

СКАЧАТИ ШПАРГАЛКУ ⤵️

Одноразове добровільне декларування доходів: податкова надала роз’яснення

СКАЧАТИ ШПАРГАЛКУ ⤵️

Строки сплати збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Колективний договір: що важливо знати бухгалтеру

Коли підприємство укладає колективний договір без належної уваги до питань оплати праці, бухгалтер стає заручником обставин. Адже він має дотримувати вимог трудового законодавства, а воно часто відсилає бухгалтера до норм колдоговору. Зупинимося на тих розділах колдоговору, які важливі саме для бухгалтера
75609

Виправлення помилок у Додатку Д6 Податкового розрахунку

Через Додаток Д6 об’єднаного звіту з ЄСВ, ПДФО та військового збору роботодавці подають відомості за місяці звітного кварталу про спеціальний стаж працівників. У консультації мова піде про загальні правила та конкретні приклади виправлення помилок у цьому додатку
13368

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
240928

Акцизний податок 2025: товари, ставки, розрахунок

Про акциз, особливості його нарахування за основними групами підакцизних товарів (алкоголь, тютюнові вироби, паливо, легкові автомобілі), оновлення щодо підакцизних товарів, акциз у роздрібних торговців тютюновими виробами, втрату підакцизних товарів в умовах воєнного стану — у цьому огляді
103748

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді