Одноразове добровільне декларування доходів: роз’яснення податківців + інфолист

Податківці роз'яснили, які об’єкти варто зазначати в одноразовій (спеціальній) добровільній декларації, а які не можна вносити до неї. Вони також розробили тематичний інформаційний лист.

✍Калькулятор заборгованості та штрафів

Роз’яснення ДПС від 22.07.2021

21.07.2021 набрали чинності окремі норми Закону України від 15.06.2021 № 1539-IX щодо одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб, яке відбуватиметься з 01.09.2021 до 01.09.2022.

СКАЧАТИ ▶️

Одноразове добровільне декларування доходів

Так, скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть фізичні особи — резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об'єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об’єкти декларування, і які відповідно до ПКУ є чи були платниками податків (далі — декларант).

Декларанти матимуть право подати одноразову (спеціальну) добровільну декларацію (далі — Декларація) із зазначенням активів, що їм належать, та з яких не були сплачені податки і збори, до 01.01.2021. При цьому в Декларації не зазначають інформацію про джерела одержання (набуття) декларантом об'єктів декларування.

Обєкти декларування можуть бути визначені пп. 14.1.280 і 14.1.281 ПКУ активи фізичної особи, що належать декларанту на праві власності і знаходяться (зареєстровані, перебувають в обігу, є на обліку тощо) на території України та/або за її межами станом на дату подання Декларації.

Базою для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування є грошова вартість відповідного об'єкта декларування або номінальна вартість грошової вимоги, у тому числі за позиками, наданими третім особам.

Суму збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування щодо задекларованих об'єктів визначають шляхом застосування до бази для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування таких ставок, зокрема:

  • 5% щодо

    валютних цінностей

    на рахунках у банках в Україні, а також інших активів, що знаходяться (зареєстровані) в Україні;
  • 9% щодо валютних цінностей на рахунках в іноземних фінансових установах, а також з інших активів, що знаходяться за кордоном;
  • 2,5% щодо номінальної вартості державних облігацій України з терміном обігу більше ніж 365 днів без права дострокового погашення, придбаних декларантом у період з 01.09.2021 до 31.08 2022 до подання Декларації.

У пам'ятці нижче відображено, які об’єкти не зазначають в одноразовій (спеціальній) добровільній декларації.

СКАЧАТИ ШПАРГАЛКУ ⤵️

Одноразове добровільне декларування доходів: податкова надала роз’яснення

СКАЧАТИ ШПАРГАЛКУ ⤵️

Строки сплати збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Облікова ставка НБУ 2024

Облікова ставка НБУ — монетарний інструмент, за яким НБУ встановлює для суб'єктів грошово-кредитного ринку орієнтир щодо вартості залучених та розміщених грошових ресурсів. Із 20.09.2024 розмір облікової ставки НБУ залишиться на рівні 13% річних
53409

Медичне страхування працівників за рахунок роботодавця: які податки сплатити

Консультація допоможе правильно облікувати страхові внески та оподаткувати вартість медичного страхування у вигляді страхових платежів, які сплачуються за рахунок витрат роботодавця
32995

Календар бухгалтера 2024: жовтень

Актуальна осіння інформація для бухгалтера — виробничий календар на жовтень 2024 року та податковий календар на жовтень 2024 року. Розрахувати зарплату, відпускні та лікарняні, скласти табель робочого часу, вчасно подати фінансову, податкову та статистичну звітність і сплатити податки — у поміч календар для бухгалтера на жовтень 2024 року
19788

Зміни у наданні платних послуг ЗОЗ: постреліз до вебінару

Редакція журналу «Головбух Медицина» 10.09.2024 провела безплатний вебінар на тему «Зміни в наданні платних послуг: комунікаційна платформа для бухгалтерів ЗОЗ». Тримайте постреліз до цього вебінару: тези, запис, відповіді на запитання. Запитань отримали так багато, що вдвічі перевищили час трансляції, але всіх так і не опрацювали. Тому невдовзі проведемо частину другу вебінару. Реєструйтеся, читайте напрацьовані рекомендації та надсилайте нові запитання. З’ясуємо нюанси втілення змін
83

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді