Банк проведень: облік штрафів, пені, неустойки у відповідача та позивача
Податкова вимога повинна містити відомості про:
- факт виникнення податкового боргу;
- права податкової застави;
- розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою;
- обов’язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк;
- попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави;
- можливі дату та час проведення публічних торгів з продажу активів.
Податкову вимогу надсилають (вручають) також платникам, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов’язань у встановлені Податковим кодексом України (ПК) строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (п. 59.4 ПКУ).
Якщо у платника виник податковий борг, податківці надсилають (вручають) йому податкову вимогу (п. 59.1 ПК). Порядок направлення податковими органами податкових вимог платникам податків затвердив Мінфін наказом від 30.06.2017 № 610.
Податкову вимогу може надсилати (вручати) податкова за місцем обліку платника, в якому обліковують податковий борг платника.
Податкову вимогу не надсилають (не вручають), а заходи, спрямовані на погашення (стягнення) податкового боргу, не застосовують, якщо загальна сума податкового боргу платника не перевищує 180 нмдг (3060 грн). Якщо загальна сума податкового боргу перевищить 3060 грн податківці надішлють (вручать) податкову вимогу такому платнику.
Строк давності, визначений пунктом 102.4 ПК для стягнення податкового боргу, в такому випадку розпочинається не раніше дня виникнення податкового боргу в сумі, що перевищує 180 нмдг (3060 грн).
За інформацією ДПС в Івано-Франківській області
Підприємства дедалі частіше отримують запити від податкової з вимогою надати інформацію про певну операцію і всі документи до неї. Радимо до таких запитів ставитися серйозно і в жодному разі їх не ігнорувати. З’ясуємо, як підготувати відповідь на запит податківців і при цьому уникнути ризиків