Який статус е-лікарняного дозволяє призначити матзабезпечення

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

✍ Нарахування лікарняних у 2021 році: готові приклади

Як і паперові, автоматично сформовані на підставі медвисновку е-лікарняні є підставою для фінансування за рахунок Фонду соцстраху.

Однак на відміну від паперових листків, які видають після одужання, електронний лікарняний сформується після засвідчення початку тимчасової непрацездатності працівника медичним висновком.

електронний лікарняний

Такий лікарняний з першого дня доступний для перегляду в особистих кабінетах пацієнта та страхувальника на вебпорталі електронних послуг ПФУ і одразу має статус «закритий». Але використати його для призначення матеріального забезпечення можете лише після завершення визначеного у ньому періоду непрацездатності — аби відслідковувати це було легше, статус е-лікарняного автоматично зміниться на «готово до сплати».

Призначити працівнику матеріальне забезпечення на підставі готового до сплати е-лікарняного маєте упродовж не більш ніж 10 к. дн. з дня закінчення періоду тимчасової непрацездатності. Тоді як у випадку паперових лікарняних призначення матеріального забезпечення має відбуватись упродовж 10 к. дн. з дня отримання лікарняного від працівника. Ще 5 робочих днів після призначення допомоги як для паперових, так і е-лікарняних відведено на подання заяви-розрахунку.

Процедура призначення, розрахунку та виплати матеріального забезпечення за е-лікарняними не змінилась, однак якщо маєте декілька листків непрацездатності різних видів, подаєте дві заяви-розрахунки окремо: за паперовими і електронними лікарняними. Це пов’язано з тим, що в е-лікарняних відсутня серія та оновлені коди причин тимчасової непрацездатності.

Подати заяву-розрахунок за е-лікарняними можливо:

  • в електронному виді за допомогою клієнтського спеціалізованого програмного забезпечення із застосування електронного підпису/печатки;
  • або на паперових носіях.

Зверніть увагу, що наявний в електронному кабінеті страхувальника інтерфейс для подання заяв-розрахунків наразі не має функціональної реалізації. Якщо подасте заяву-розрахунок через кабінет на сайті ПФУ таку заяву-розрахунок не передадуть до Фонду соцстраху. Скористайтесь клієнтським спеціалізованим програмним забезпеченням.

За інформацією Фонду соцстраху


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12036

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52419

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34021

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді