«Новий» директор підписав ПН, складену за період діяльності «старого» директора: чому ПН не реєструють

⚡️ ЯК ЗАПОВНЮВАТИ ФОРМУ № 1-ОПП⚡️

Лист ДПС від 28.09.2021 № 3603/ІПК/99-00-12-02-05-06

До Єдиного реєстру податкових накладних приймають податкову накладну та/або розрахунок коригування (далі — ПН), складені в електронній формі з накладенням:

«Новий» директор підписав ПН, складену за період діяльності «старого» директора: чому ПН не реєструють

Після надходження ПН до ДПС в автоматизованому режимі перевіряють, у тому числі чинність кваліфікованого електронного підпису, порядок його накладення та наявність права підписання посадовою особою платника податків такої податкової накладної (п. 12 Порядку № 1246).

Право складати та підписувати податкову накладну відповідальними особами підприємства перевіряють на підставі отриманих даних:

  • керівника підприємства — відповідно до даних з ЄДР;
  • головного бухгалтера — відповідно до поданої до ДПС заяви за формою № 1-ОПП;
  • уповноважену особу — відповідно до поданого повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого електронного підпису, яким керівником підприємства уповноважено таку особу підписувати ПН.

За результатами перевірки формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації ПН.

Квитанцію в електронній формі надсилають платнику податку протягом операційного дня і вона підтверджує прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації ПН. У квитанції зазначають дату та час її формування, реквізити ПН та результат перевірки.

Якщо у ПН за результатами перевірок виявили порушення, платнику надсилають квитанцію про неприйняття ПН із зазначенням причин такого неприйняття.


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Кваліфікований електронний підпис: види та використання

Електронний цифровий підпис — це заміна традиційного підпису «від руки». В його основі лежить криптографічний захист електронних даних з використанням особистого ключа особи, яка підписує документ. Які існують види електронного підпису, які з них обов’язкові і в яких ситуаціях, який підпис вимагає ДПС, що таке захищений носій і токени та їхні альтернативи
55641

Збільшення податків: коментар експерта щодо законопроєкту № 11416-д

Доопрацьований законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.08.2024 № 11416-д вже зареєстрували на сайті ВРУ. Розглянемо, що ці зміни означають для платників податків
766

Додаток 1 до декларації з ПДВ: як заповнити

Експерт допоможе скласти додаток 1 до декларації з ПДВ. Скористайтеся підказками, щоб швидко та без помилок внести дані з ПН та РК до відповідних таблиць
3061

Довідники податкових пільг 2024

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 07.08.2024 року. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо, а також визначено строки дії пільг
10990

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді