«Новий» директор підписав ПН, складену за період діяльності «старого» директора: чому ПН не реєструють

⚡️ ЯК ЗАПОВНЮВАТИ ФОРМУ № 1-ОПП⚡️

Лист ДПС від 28.09.2021 № 3603/ІПК/99-00-12-02-05-06

До Єдиного реєстру податкових накладних приймають податкову накладну та/або розрахунок коригування (далі — ПН), складені в електронній формі з накладенням:

«Новий» директор підписав ПН, складену за період діяльності «старого» директора: чому ПН не реєструють

Після надходження ПН до ДПС в автоматизованому режимі перевіряють, у тому числі чинність кваліфікованого електронного підпису, порядок його накладення та наявність права підписання посадовою особою платника податків такої податкової накладної (п. 12 Порядку № 1246).

Право складати та підписувати податкову накладну відповідальними особами підприємства перевіряють на підставі отриманих даних:

  • керівника підприємства — відповідно до даних з ЄДР;
  • головного бухгалтера — відповідно до поданої до ДПС заяви за формою № 1-ОПП;
  • уповноважену особу — відповідно до поданого повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого електронного підпису, яким керівником підприємства уповноважено таку особу підписувати ПН.

За результатами перевірки формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації ПН.

Квитанцію в електронній формі надсилають платнику податку протягом операційного дня і вона підтверджує прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації ПН. У квитанції зазначають дату та час її формування, реквізити ПН та результат перевірки.

Якщо у ПН за результатами перевірок виявили порушення, платнику надсилають квитанцію про неприйняття ПН із зазначенням причин такого неприйняття.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Строки і порядок реєстрації податкових накладних

Реєстрація податкових накладних обов'язкова, адже без неї вони фактично недійсні. А ще ― загрожує штрафом несвоєчасна реєстрація податкових накладних. Однак в умовах воєнного стану правила дещо змінилися. В огляді експерт розбирає строки реєстрації податкових накладних, порядок реєстрації податкових накладних та граничний термін реєстрації податкових накладних
235293

Бухгалтерський та податковий облік експортних операцій

Як розпочати експорт товарів, про його документальне оформлення, дата визнання доходу від експорту товарів, вплив умов Інкотермс, курсові різниці та інші облікові нюанси експортних операцій, а також оподаткування експортних операцій – у цьому огляді
80404

Податок на додану вартість

В аналітиці експерт розбирає, що таке ПДВ, все про ПДВ 2024 – ставки, платники, бюджетне відшкодування, податкові пільги, призупинення перебігу строків давності, звільнення від ПДВ товарів, необхідних на фронті
74452

Штраф за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної

ПДВ, безумовно, є найбільш штрафонебезпечним податком, що вимагає складного обліку та адміністрування. У цьому огляді ми розглянемо можливі штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних або коригування розрахунків
59685

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді