Чи вказують у наказі про перевірку інформацію про порушення

⚡️ Практикум із податкового захисту ⚡️

Апеляційний суд підтримав позицію ДПС і зробив висновок, що оскарження наказу на проведення перевірки — невірний спосіб захисту порушеного права. Оскільки контролерів допустили до проведення перевірки і вони фактично реалізували свою компетенцію на проведення такої перевірки та оформлення її результатів.

Чи вказують у наказі про перевірку інформацію про порушення

Доводи підприємства про те, що в наказі має бути зазначені можливі порушення вимог законодавства, є помилковими. Відповідно до пункту 81.1 Податкового кодексу України (далі — ПК) в наказі зазначають, серед іншого, підстави для проведення перевірки, визначені ПК, а не інформацію про порушення суб`єктом господарювання норм відповідного законодавства.

Підприємство не спростувало відсутність рівнемірів-лічильників та витратомірів-лічильників. Також платник не довів факт надіслання податковій заяви про внесення змін до ліцензії.

Таким чином, суду залишив скаргу підприємства без задоволення і йому доведеться сплатити 10,8 млн. грн донарахувань.

За інформацією ДПС


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Криптовалюти: бухоблік і декларування

Що таке криптовалюта та чи легально нею користуватися, яке законодавче регулювання криптовалют існує насьогодні. Також мова піде про електронне декларування криптовалют, облік і оподаткування операцій з криптовалютами, питання фінансового моніторингу криптовалют як віртуальних активів
20033

Акт податкової перевірки 2025

Акт податкової перевірки — це документ, яким частіше за все закінчується податкова перевірка. Що в ньому має бути і на що звернути увагу? Як використати інформацію з нього для оскарження та можливі варіанти дій після отримання акта? Які зміни у змісті акта податкової перевірки у 2025 році? Відповіді у консультації
34992

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді