ВСЕ ПРО ПДВ І НАВІТЬ БІЛЬШЕ ⚡️
Лист ДПС від 29.09.2021 № 3628/ІПК/99-00-07-05-01-06
Порядок заповнення уточнюючого розрахунку визначений розділом VI Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ, затвердженим наказом Мінфіну від 28.01.2016 № 21. А саме:
- у графі 4 відображають відповідні показники декларації звітного періоду, що виправляють. Якщо до декларації за цей звітний період раніше вносили зміни, у графі 4 відображають відповідні показники графи 5 останнього уточнюючого розрахунку, який подавався до декларації звітного (податкового) періоду, що виправляють;
- у графі 5 уточнюючого розрахунку відображають відповідні показники з урахуванням виправлення;
- у графі 6 — суму помилки (абсолютне значення).
При виправленні значення рядка 21 декларації, яке у майбутніх звітних періодах не вплинуло на значення рядка 18 чи рядка 20.2, уточнюючий розрахунок подають за один звітний період, в якому вносять відповідні зміни. Такий уточнюючий розрахунок може бути поданий у спосіб, визначений в абзаці четвертому пункту 50.1 Податкового кодексу України (далі — ПК). Значення графи 6 рядка 21 уточнюючого розрахунку (як збільшення, так і зменшення) враховують у рядку 16.2 декларації за звітний період, у якому подано такий уточнюючий розрахунок.
Якщо виправлення значення рядка 21 декларації у майбутніх періодах впливатиме на значення рядка 18 чи рядка 20.2, уточнюючий розрахунок подають за кожний звітний період, у якому значення рядка 21 декларації впливало на значення рядка 18 чи рядка 20.2.
У разі виправлення помилок у рядках поданої раніше декларації, до яких повинні додаватися додатки, до уточнюючого розрахунку подають відповідні додатки, що містять інформацію щодо уточнених показників.
Також податківці нагадали: якщо платник податків самостійно виявляє факт заниження податкового зобов'язання минулих податкових періодів, він зобов'язаний:
- або надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі 3% від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку (п. «а» абз. 4 п. 50.1 ПК);
- або відобразити суму недоплати у складі декларації з цього податку, що подає за податковий період, наступний за періодом, у якому виявив факт заниження податкового зобов'язання, збільшену на суму штрафу у розмірі 5% від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов'язання з цього податку (п. «б» абз. 4 п. 50.1 ПК).