Товар по чеку продали без ПДВ: як виправити звітність з ПДВ

Через збій в програмному забезпеченні РРО товар продали по ціні реалізації без виділення суми ПДВ. Тобто із зазначенням «без ПДВ» в фіскальному чеку та Z-звіті. Як виправити помилку у звітності з ПДВ?

ВСЕ ПРО ПДВ І НАВІТЬ БІЛЬШЕ ⚡️

Лист ДПС від 29.09.2021 № 3628/ІПК/99-00-07-05-01-06

Порядок заповнення уточнюючого розрахунку визначений розділом VI Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ, затвердженим наказом Мінфіну від 28.01.2016 № 21. А саме:

  • у графі 4 відображають відповідні показники декларації звітного періоду, що виправляють. Якщо до декларації за цей звітний період раніше вносили зміни, у графі 4 відображають відповідні показники графи 5 останнього уточнюючого розрахунку, який подавався до декларації звітного (податкового) періоду, що виправляють;
  • у графі 5 уточнюючого розрахунку відображають відповідні показники з урахуванням виправлення;
  • у графі 6 — суму помилки (абсолютне значення).

Товар по чеку продали без ПДВ: як виправити звітність з ПДВ

При виправленні значення рядка 21 декларації, яке у майбутніх звітних періодах не вплинуло на значення рядка 18 чи рядка 20.2, уточнюючий розрахунок подають за один звітний період, в якому вносять відповідні зміни. Такий уточнюючий розрахунок може бути поданий у спосіб, визначений в абзаці четвертому пункту 50.1 Податкового кодексу України (далі — ПК). Значення графи 6 рядка 21 уточнюючого розрахунку (як збільшення, так і зменшення) враховують у рядку 16.2 декларації за звітний період, у якому подано такий уточнюючий розрахунок.

Якщо виправлення значення рядка 21 декларації у майбутніх періодах впливатиме на значення рядка 18 чи рядка 20.2, уточнюючий розрахунок подають за кожний звітний період, у якому значення рядка 21 декларації впливало на значення рядка 18 чи рядка 20.2.

У разі виправлення помилок у рядках поданої раніше декларації, до яких повинні додаватися додатки, до уточнюючого розрахунку подають відповідні додатки, що містять інформацію щодо уточнених показників.

Також податківці нагадали: якщо платник податків самостійно виявляє факт заниження податкового зобов'язання минулих податкових періодів, він зобов'язаний:

  • або надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі 3% від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку (п. «а» абз. 4 п. 50.1 ПК);
  • або відобразити суму недоплати у складі декларації з цього податку, що подає за податковий період, наступний за періодом, у якому виявив факт заниження податкового зобов'язання, збільшену на суму штрафу у розмірі 5% від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов'язання з цього податку (п. «б» абз. 4 п. 50.1 ПК).


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14072

Як отримати витяг платника ПДВ 2025

Де взяти витяг з реєстру платників ПДВ? У статті знайдете алгоритм отримання витягу з реєстру платників ПДВ, а також бланк запиту про отримання витягу з реєстру платників податку на додану вартість (Форма № 1-ЗВР)
21593

Реєстрація податкової накладної в ЄРПН

Реєстрація податкових накладних обов'язкова, адже без неї вони фактично недійсні. А ще ― загрожує штрафом несвоєчасна реєстрація податкових накладних. Однак в умовах воєнного стану правила дещо змінилися. В огляді експерт розбирає строки реєстрації податкових накладних, порядок реєстрації податкових накладних та граничний термін реєстрації податкових накладних
291150

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді