Як отримати COVID-сертифіката про одужання

Невакциновані громадяни, які перехворіли на коронавірусну інфекцію, з наступного тижня зможуть отримати цифровий COVID-сертифікат про одужання. Він дозволятиме упродовж 90-ти діб без обмежень працювати, відвідувати заклади та пересуватись в жовтій та червоній зонах карантину (відповідно до особливостей постанови КМУ № 1236).

Як отримати COVID-сертифіката про одужання

Сертифікат про одужання формуватиметься лише для тих, у кого лікар встановив діагноз COVID-19 від моменту запуску функціоналу нового сертифікату та надалі. Документ не згенерується, якщо ваш діагноз COVID-19 встановили до появи нового типу сертифікату.

Обов’язкова підставою для його генерації ― медичний запис лікаря про встановлений діагноз, який відображатиметься в ЕСОЗ. Тобто особи, які після отримання позитивного ПЛР-тесту не зверталися до лікаря і лікар не вніс дані в ЕСОЗ ― завантажити сертифікат не зможуть.

«На сьогодні у нас понад 400 тисяч українців хворіють на COVID-19 і мають підтверджений лікарем діагноз. Для них ми запускаємо новий вид документу - цифровий COVID-сертифікат на підставі одужання. Згенерувати його буде можливо в застосунку або на порталі Дія через 15 днів після підтвердження лікарем діагнозу COVID-19 в електронній системі охорони здоров’я. Документ буде доступним для генерації та чинним протягом 90 днів. Отримати його можна буде не більше двох разів на рік за наявності підтвердженого і внесеного лікарем в електронну систему діагнозу COVID-19» ― прокоментувала заступниця міністра з цифрового розвитку Марія Карчевич.

Новий COVID-сертифікат буде двох видів:

  • внутрішній ― для використання всередині країни в умовах «жовтого» та «червоного» рівнів епіднебезпеки;
  • міжнародний ― для перетину кордону 45 країн, які входять до Довірчої мережі е-здоров'я ЄС (з урахуванням вимог, які встановлює кожна країна світу).

За інформацією МОЗ


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Кваліфікований електронний підпис: види та використання

Електронний цифровий підпис — це заміна традиційного підпису «від руки». В його основі лежить криптографічний захист електронних даних з використанням особистого ключа особи, яка підписує документ. Які існують види електронного підпису, які з них обов’язкові і в яких ситуаціях, який підпис вимагає ДПС, що таке захищений носій і токени та їхні альтернативи
55658

ФОП з найманими працівниками: як нарахувати і виплатити зарплату

Чи може ФОП мати найманих працівників? Так, фізособи-підприємці можуть мати найманих працівників. Відповідно, вони мусять нараховувати і виплачувати зарплату, платити з неї податки. Розглянемо, як це правильно робити і якими документами оформлювати
58

Облікова ставка НБУ 2024

Облікова ставка НБУ — монетарний інструмент, за яким НБУ встановлює для суб'єктів грошово-кредитного ринку орієнтир щодо вартості залучених та розміщених грошових ресурсів. Із 20.09.2024 розмір облікової ставки НБУ залишиться на рівні 13% річних
53476

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді