Алгоритм заповнення Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Дізнайтеся, як заповнювати звіт рядок за рядком.

Алгоритм заповнення Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації

У Звіті про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, (далі – Звіт), заповнюйте лише ті показники, які відображають особливості діяльності неприбуткової організації в залежності від закону, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації.

⚡️ Фінансовий план КНП на 2022 рік

Частину І Звіту заповнюють всі неприбуткові організації незалежно від того, дотримались вони вимог, визначених п. 133.4 ПКУ, чи ні.

У рядках 1.1 – 1.11 частини І Звіту відображають доходи, одержані неприбутковими організаціями, а у рядках 2.1 - 2.6 Звіту – суми видатків (витрат).

Формування доходів та видатків, які відображають у Звіті, здійснють за правилами бухобліку, тобто у момент їх виникнення незалежно від дати надходження або сплати коштів.

У рядку 1.6 Звіту відображають загальну суму отриманої неприбутковою організацією безповоротної фіндопомоги, добровільних пожертвувань, милосердя тощо, у тому числі:

  • у рядку 1.6.1 – благодійна допомога;
  • у рядку 1.6.2 ГД – гуманітарна допомога, яка дорівнює сумарному значенню графи 9 р. ІІ додатка ГД до Звіту;
  • у рядку 1.6.3 – суми коштів або вартість товарів, робіт, послуг за переліком, що визначається КМУ, які добровільно перераховані (передані) неприбутковій організації згідно з абзацом другим п. 33 підр. 4 р. ХХ «Перехідні положення» ПКУ.

У рядку 1.6 Звіту (та відповідно у рядках 1.6.1, 1.6.2 ГД та 1.6.3) відображають вартість фактично отриманих неприбутковою організацією безоплатних надходжень активів (кошів, майна), товарів (робіт, послуг), у т.ч. надходжень на розрахунковий рахунок (або/та в касу) у вигляді безповоротної фіндопомоги чи добровільних пожертвувань.

Аналогічно відображають видатки неприбуткової організації щодо використаних безоплатних надходжень або надходжень у вигляді безповоротної фіндопомоги чи добровільних пожертвувань (рядок 2.4 та рядки 2.4.1, 2.4.2 ГД, 2.4.3 Звіту відповідно). При цьому до рядка 2.4.2 ГД Звіту переноситься сумарне значення графи 8 р. ІІІ додатка ГД до Звіту.

У рядку 2.6 (та рядках 2.6.1, 2.6.2 ГД і 2.6.3) відображають вартість фактично переданих безоплатно (використаних) активів (кошів, майна), товарів (робіт, послуг), сум безповоротної фіндопомоги, благодійної допомоги чи добровільних пожертвувань, у т.ч. перерахованих з розрахункового рахунку (або/та виданих з каси).

Додаток ГД до Звіту подається неприбутковими організаціями в обов’язковому порядку при здійсненні операцій з гуманітарною допомогою.

Частина ІІ Звіту передбачена для розрахунку податкового зобов’язання з податку на прибуток підприємств. ЇЇ заповнюють лише неприбуткові організації, які не дотримались вимог, визначених п. 133.4 ПКУ.

У рядку 5 Звіту відображають розрахунок об’єкта оподаткування податком на прибуток підприємств та дорівнює сумі рядків 3 та 4 Звіту.

Об’єкт оподаткування розраховують із суми операції (операцій) нецільового використання активів (рядок 3) та/або суми доходу (прибутку) або її частини, що була розподілена серед засновників (учасників), членів неприбуткової організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб (рядок 4).

Сума операції (операцій) нецільового використання активів складається із суми рядка 3.1 ГД «гуманітарна допомога» (дорівнює рядку «Усього» графи 7 розд. IV додатка ГД) та рядка 3.2 «вартість активів (коштів або майна), вартість товарів (робіт, послуг), які використані на цілі інші, ніж фінансування видатків на утримання неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених установчими документами, та/або для здійснення неприбуткової (добродійної) діяльності, передбаченої законом для релігійних організацій».

За інформацією ГУ ДПС у Хмельницькій області

Алгоритм заповнення Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації
Лебедик Альонаексперт Експертус Головбух
► коли КНП має визнавати НМА ► за якою вартістю оприбутковувати НМА на баланс ► як нараховувати амортизацію НМА ► як обліковувати витрати на обслуговування та поліпшення НМА ► як обліковувати вибуття НМА


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як відобразити в обліку та оподаткувати спецодяг

Безплатно забезпечити працівника спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту (ЗІЗ) на роботі — це обов’язок роботодавця. Правильно відобразити це в обліку — обов’язок бухгалтера. У консультації — як придбати та оформити ЗІЗ, як їх облікувати і списати з різними варіантами оподаткування
65422

Облік оплати періодики в КНП

Інформація цінна в наш час як ніколи. Медзаклади найчастіше передплачують видання про медичну справу, а також з бухгалтерського обліку. Періодика може бути у паперовій чи електронній формі. Як ведеться облік передплати? Це тема консультації
6371

Платні послуги зі стажування інтернів у КНП: чи дозволено

Подаємо консультацію юриста стосовно права державних і комунальних ЗОЗ надавати платні послуги з навчання інтернів. Нагадаємо: податківці висловилися, що підстав для таких послуг у ЗОЗ нині немає. Юристи не згодні, та й практика диктує інше. Досліджуємо різні позиції й напрацьовуємо правомірні рішення
9252

Колективний договір КНП: зразок, порядок заповнення

Укладіть колективний договір КНП, щоб визначити права й обов’язки роботодавця і трудового колективу. Поставтеся до справи відповідально, бо умови договору доведеться виконувати протягом періоду його дії. У статті бонус — зразок колективного договору медичного КНП
18581

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді