Покупці оплачують товар за рахунком-фактурою через «Інтернет-банкінг»: чи потрібен РРО\ПРРО

Лист ДПС від 13.10.2021 № 3835/ІПК/99-00-07-05-01-06

Покупці оплачують товар за рахунком-фактурою через «Інтернет-банкінг»: чи потрібен РРО\ПРРО

✍ РРО для ФОП у 2022 році

ФОП-єдинник 2 групи торгує оптом і в роздріб меблями, освітлювальним приладдям, деревиною та будівельними матеріалами. Покупці здійснюють оплату товарів на підставі рахунку-фактури зі свого банківського карткового рахунку із використанням банківського сервісу «Інтернет-банкінг».

Чи необхідний підприємцю за таких умов РРО/ПРРО?

Обов’язок госпсуб’єкта застосовувати РРО/ПРРО при отриманні оплати за товари (послуги) залежить не від форми оплати, а виникає відповідно до способу здійснення.

Рахунок-фактура в комерційній практиці — документ, що надає продавець покупцеві і вміщує перелік товарів, їх кількість і ціну, по якій вони будуть поставлені, формальні особливості товару (колір, вага тощо), інформацію про відправника і одержувача. Рахунок-фактура є документом, за яким оплачують отримані товари чи послуги відповідно до вказаних умов, та не є формою цивільно-правового договору.

Рахунок-фактура може бути складений у паперовій або електронній формі та повинен мати реквізити, які дають змогу ідентифікувати господарську операцію та її учасників:

  • назву підприємства, від імені якого склали рахунок-фактуру;
  • назву контрагента;
  • зміст та обсяг господарської операції, одиниця виміру господарської операції;
  • особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь в оформленні рахунку-фактури.

Рахунок-фактура містить в собі відповідні ідентифікатори продавця та покупця, а оплата здійснюється за допомогою реквізитів розрахункового рахунку у форматі IBAN Registry:2009, NEQ, ДСТУ-Н 7167:2010.

Розрахунки, проведені за рахунком-фактурою, є аналогічними тим, що здійснені за допомогою відділень банківських установ (з розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок чи/або онлайн-банкінгу) та не потребують застосування РРО/ПРРО. Оскільки не мають ознак розрахункових операцій у розумінні Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР.


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Національний кешбек: як і для кого

2 вересня офіційно стартувала програма «Національний кешбек». Зі статті з’ясуєте, в чому вигода, хто може долучитися і як продавцям правильно налаштувати РРО
120

Розірвання договору оренди: зразок

Договір оренди, як і будь-який господарський договір, можна розірвати в силу різних обставин. Сьогодні про те, як оформити розірвання договору оренди та можливі варіанти розв’язання цієї ситуації
129047

Кошти під звіт: як видавати, обліковувати та оподатковувати

Видача коштів фізичній особі призводить до появи дебіторської заборгованості та супроводжується дотриманням правил звітування по таким коштам. Як документально оформити видачу, подальший облік таких коштів, коли необхідно оподаткувати підзвітні кошти? Дамо відповідь на всі ці питання в цьому огляді
73843

Оренда приміщення з генератором: як розподілити витрати

Наразі генераторне живлення стає дедалі більш актуальним. Щоб підвищити комерційну привабливість об’єкта оренди, забезпечити орендарям можливість нормально працювати в умовах потенційного відключення електрики, орендодавці часто обладнують приміщення генератором. Як орендарі відшкодовують витрати орендодавця на функціонування генератора? Розберімо можливі варіанти
190

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді