⚡️ Як аграріям організувати новий вид діяльності
Коли та в які терміни сільгосппідприємець підлягає обов’язковій реєстрації як платник ПДВ? Чи передбачена відповідальність за несвоєчасну реєстрацію?
Якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розд. V ПКУ, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 к. міс., сукупно перевищує 1 000 000 грн. (без урахування ПДВ), така особа зобов’язана зареєструватися як платник податку у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених ст. 183 ПКУ, крім особи, яка є платником ЄП 1―3 групи (п. 181.1 ПКУ).
Будь-яка особа, що підлягає обов’язковій реєстрації як платник податку, і не подала до контролюючого органу реєстраційну заяву, несе відповідальність за ненарахування або несплату цього податку на рівні зареєстрованого платника без права нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування (п. 183.10 ПКУ).
Які операції з постачання товарів/послуг сільгосппідприємствами вважаються оподатковуваними операціями для цілей реєстрації платником ПДВ
До оподатковуваних операцій для цілей реєстрації платником ПДВ належать операції, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою ПДВ, ставкою 7% і 14%, нульовою ставкою ПДВ та звільнені (умовно звільнені) від оподаткування ПДВ (розд. V та ХХ ПКУ).
Який порядок подання підтверджуючих документів до реєстраційної заяви за ф. № 1-ПДВ, що надсилається засобами електронного зв’язку в електронній формі
Особа, яка подала реєстраційну заяву за ф. № 1-ПДВ засобами електронного зв’язку в електронній формі, у разі необхідності, подає підтверджуючі документи на паперових носіях до загального відділу контролюючого органу за своїм місцезнаходженням (місцем проживання).
Щоб сільгосппідприємцю зареєструватися платником ПДВ з метою підтвердження відповідності особи вимогам, визначеним ст. 180, п. 181.1, п. 182.1 та п. 183.7 ПКУ на вимогу контролюючого органу подаються будь-які первинні документи бухобліку, що засвідчують факт здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню (акт виконаних робіт, касовий чек, платіжне доручення тощо).
За інформацією ГУ ДПС у Чернівецькій області
Безперешкодно реєструють ПН/РК лише тих сільгоспвиробників, яким пощастило отримати антиблокувальний імунітет або безпечно пройти всі етапи автоматизованого моніторингу. Розберемо, куди подавати розблокувальні документи, розглянемо судову практику у справах по розблокуванню, а також зʼясуємо, чому податківці відмовляють у прийнятті Таблиці даних платника ПДВ і що треба зробити сільгоспвиробнику, щоб її врахували.