Фінмоніторинг: як стати на облік і повідомляти про фінансові операції ⏩
На офіційному веб-порталі ДПС щодня оприлюднюють інформацію про суб’єктів господарювання, які мають податковий борг. В такій інформації зазначають керівників таких суб’єктів господарювання, та суми податкового боргу в розрізі платежів та територіальних органів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, із зазначенням керівників таких територіальних органів.
Податківці оновлюють інформацію про стан розрахунків платника податків з бюджетом (про наявність заборгованості) щодня, крім вихідних та святкових днів, після проведення розрахунків зведених показників в центральній базі даних за результатами попереднього банківського дня.
Меню «Стан розрахунків з бюджетом» приватної частини (особистого кабінету) е-кабінету надає платнику податків з використанням КЕП, отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг, доступ до своїх особових рахунків із сплати податків, зборів та інших платежів.
Якщо використовуєте зазначене меню, там відображатиметься зведена інформація станом на момент звернення, що містить інформацію по кожному виду платежу, зокрема:
- орган ДПС;
- назва податку (платежу);
- платіж (код);
- бюджетний рахунок та по кожному виду податку (платежу) на поточну дату;
- нараховано/зменшено;
- сплачено до бюджету;
- повернуто з бюджету;
- пеня;
- недоїмка;
- переплата;
- залишок несплаченої пені.
Обравши один з податків (платежів) платник подвійним натисненням кнопки миші отримує доступ до деталізованої інформації з інтегрованої картки платника по вибраному податку (платежу) в розрізі проведених операцій.
Платник податків має право надіслати запит про отримання витягу щодо стану розрахунків з бюджетами та цільовими фондами за даними органів ДПС за формою «F/J1300204» через меню «Заяви, запити для отримання інформації» приватної частини е-кабінету.
За інформацією ГУ ДПС у Донецькій області
Несплата податків у встановлені строки спричиняє податковий борг. Погасити цей борг можна за рахунок будь-яких власних коштів платника, а також сум надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів та майна, яке належить боржникові.