Помилково надійшли кошти від контрагента: чи складати ПН

Лист ДПС від 10.11.2021 № 4251/ІПК/99-00-21-03-02-06

Помилково надійшли кошти від контрагента: чи складати ПН

Перевірка контрагентів

✍ Активувати безкоштовний доступ

Якщо отримали кошти від контрагента, з якою наявні договірні відносини на предмет постачання товарів, то на дату такого отримання відповідно до статей 187 та 201 Податкового кодексу України, зобов’язані:

  • визначити податкові зобов’язанням з ПДВ

та

  • скласти за такою операцією податкову накладну (далі — ПН) і зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН).

При складанні ПН у графі 2 зазначте безпосередньо опис послуг, що визначені у первинних документах, якими супроводжується їх постачання, а у графі 3.3 — код послуги згідно з ДКПП, за яким класифікують такі послуги.

На дату повернення коштів складіть розрахунок коригування до ПН та зменшіть податкові зобов’язанням після реєстрації такого розрахунку коригування в ЄРПН отримувачем коштів.

Якщо ж між суб’єктами господарювання відсутні договірні відносини, то повернуті в строк помилково отримані кошти не підпадають під об’єкт оподаткування ПДВ (ЗІР, категорія 101.04).

Нагадуємо, що неналежний отримувач зобов’язаний протягом трьох робочих днів від дати надходження повідомлення банку-порушника про здійснення помилкового переказу ініціювати переказ еквівалентної суми коштів банку-порушнику, за умови отримання повідомлення цього банку про здійснення помилкового переказу.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Списання безнадійної дебіторської заборгованості

Облік безнадійної дебіторської заборгованості. Списання безнадійної дебіторки через резерв та без нього. Приклади бухгалтерських проведень зі списання безнадійної дебіторської заборгованості. Виправлення помилок, якщо безнадійну дебіторку не списали. Вплив списання дебіторської заборгованості на податок на прибуток
200543

Кредиторська заборгованість: види, бухоблік

Експерт пояснив, що таке кредиторська заборгованість підприємства, які її види існують, коли кредиторська заборгованість стає простроченою та як списувати кредиторську заборгованість. А на прикладах проводок показав, як відображати в бухобліку кредиторську заборгованість
172394

Як дізнатися про податковий борг

Платникам податків відомо, що несплата податків у встановлені строки спричиняє податковий борг. Найважливіша інформація про податковий борг ― у консультації
46510

Як перевірити контрагента

Перевірка контрагента зумовлена реаліями ведення бізнесу в Україні. Адже якщо проводите операції із сумнівними контрагентами, ризикуєте, бо податківці можуть визнати ці операції нереальними і донарахувати податків. Щоб не потрапити в халепу, упевніться в надійності потенційного контрагента. Підкажемо, на що зважати
31422

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді