✍ Активувати безкоштовний доступ
Якщо отримали кошти від контрагента, з якою наявні договірні відносини на предмет постачання товарів, то на дату такого отримання відповідно до статей 187 та 201 Податкового кодексу України, зобов’язані:
- визначити податкові зобов’язанням з ПДВ
та
- скласти за такою операцією податкову накладну (далі — ПН) і зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН).
При складанні ПН у графі 2 зазначте безпосередньо опис послуг, що визначені у первинних документах, якими супроводжується їх постачання, а у графі 3.3 — код послуги згідно з ДКПП, за яким класифікують такі послуги.
На дату повернення коштів складіть розрахунок коригування до ПН та зменшіть податкові зобов’язанням після реєстрації такого розрахунку коригування в ЄРПН отримувачем коштів.
Якщо ж між суб’єктами господарювання відсутні договірні відносини, то повернуті в строк помилково отримані кошти не підпадають під об’єкт оподаткування ПДВ (ЗІР, категорія 101.04).
Нагадуємо, що неналежний отримувач зобов’язаний протягом трьох робочих днів від дати надходження повідомлення банку-порушника про здійснення помилкового переказу ініціювати переказ еквівалентної суми коштів банку-порушнику, за умови отримання повідомлення цього банку про здійснення помилкового переказу.
Поставте на моніторинг своїх контрагентів. Головбух Контрагенти цілодобово моніторить реєстраційні зміни, банкрутство та борги. Виявляє ризики співпраці з контрагентом у разі зміни його даних. Кількість контрагентів на моніторингу необмежена.