Постачальник має право зменшити суму податкових зобов’язань лише після реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) розрахунку коригування (РК) до податкової накладної (ПН).

⚡️НОВА ПОДАТКОВА НАКЛАДНА ТА ПДВ-ДЕКЛАРАЦІЯ: ЧИ СТАЛАСЯ РЕВОЛЮЦІЯ⚡️
Якщо РК покупець не зареєстровав в ЄРПН, то підстави для зменшення податкових зобов’язань у постачальника (продавця) відсутні.
У разі порушення граничних термінів реєстрації в ЄРПН РК, за яким постачальник зменшує суму компенсації вартості товарів/послуг, до покупця (отримувача) товарів/послуг застосовують штраф за статтею 120-1 Податкового кодексу України.
Довідково, з 01.03.2020 по останній календарний день місяця включно, в якому завершиться карантин, який Кабмін встановив через коронавірусну хворобу, за нереєстрацію чи несвоєчасну реєстрацію ПН/РК в ЄРПН не штрафують (п. 52-1 підрозд. 10 розд. ХХ Податкового кодексу України).
За інформацією Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з ВПП
Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
У статті — актуальний календар бухгалтера на квітень 2025 року
Де взяти витяг з реєстру платників ПДВ? У статті знайдете алгоритм отримання витягу з реєстру платників ПДВ, а також бланк запиту про отримання витягу з реєстру платників податку на додану вартість (Форма № 1-ЗВР)
Додайте цю статтю в корисне й тримайте напохваті. Вона підказуватиме, як виправити помилки у зведених ПН. Рекомендації експерта підкріпили прикладом і зразками
Реєстрація податкових накладних обов'язкова, адже без неї вони фактично недійсні. А ще ― загрожує штрафом несвоєчасна реєстрація податкових накладних. Однак в умовах воєнного стану правила дещо змінилися. В огляді експерт розбирає строки реєстрації податкових накладних, порядок реєстрації податкових накладних та граничний термін реєстрації податкових накладних