Уповноважений ВРУ з прав людини Людмила Денісова повідомила, що звернулася до Прем’єр-міністра з пропозицією розглянути питання щодо:
- можливості дистанційної роботи відповідно до ст. 60-2 КЗпП для працівників та державних службовців, для яких вакцинація проти COVID-19 обов’язкова;
- визначення обмежень прав, гарантованих Конституцією України на працю, освіту, вільне пересування, свободу та особисту недоторканість та на охорону здоров’я, наділення органів влади відповідними повноваженнями, виключно законами України.
Крім того, з метою надання правової оцінки процедури відсторонення від роботи (виконання робіт) працівників і державних службовців, направили запити до Мінекономіки, Держпраці.
Вона нагадала: у резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) визначили, що ніхто не може здійснювати політичного, соціального чи іншого тиску, а також дискримінації, у разі відмови від вакцинації.
Відповідно до вимог ст. 4 та 12 Міжнародного пакту про економічні, соціальні і культурні права, держава може встановлювати тільки такі обмеження прав, які визначені законом, визнає право кожної людини на найвищий досяжний рівень фізичного і психічного здоров’я та вживає заходи для повного здійснення цього права, включаючи ті, які є необхідними для запобігання і лікування епідемічних та інших хвороб і боротьби з ними.
Реалізація положень Постанови № 1236 зі змінами та Наказу № 2153 в межах чинного законодавства на практиці можуть призвести до порушення права на добровільність вакцинації проти COVID-19 та права на працю вказаних працівників.
За інформацією з офіційної сторінки Фейсбук Уповноваженого ВРУ з прав людини Людмили Денісової
Якщо ваше підприємство потрапило до переліку МОЗ, маєте відсторонити від роботи невакцинованих працівників. Штраф за порушення цієї вимоги — до 170 000 грн.