Омбудсмен просить Уряд дозволити працювати дистанційно відстороненим невакцинованим працівникам

UA RU
Людмила Денісова запропонувала Прем’єр-міністру надати можливість дистанційно працювати невакцинованим працівникам.

Омбудсмен просить Уряд дозволити працювати дистанційно відстороненим невакцинованим працівникам

Уповноважений ВРУ з прав людини Людмила Денісова повідомила, що звернулася до Прем’єр-міністра з пропозицією розглянути питання щодо:

  • можливості дистанційної роботи відповідно до ст. 60-2 КЗпП для працівників та державних службовців, для яких вакцинація проти COVID-19 обов’язкова;
  • визначення обмежень прав, гарантованих Конституцією України на працю, освіту, вільне пересування, свободу та особисту недоторканість та на охорону здоров’я, наділення органів влади відповідними повноваженнями, виключно законами України.

Крім того, з метою надання правової оцінки процедури відсторонення від роботи (виконання робіт) працівників і державних службовців, направили запити до Мінекономіки, Держпраці.

Вона нагадала: у резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) визначили, що ніхто не може здійснювати політичного, соціального чи іншого тиску, а також дискримінації, у разі відмови від вакцинації.

Відповідно до вимог ст. 4 та 12 Міжнародного пакту про економічні, соціальні і культурні права, держава може встановлювати тільки такі обмеження прав, які визначені законом, визнає право кожної людини на найвищий досяжний рівень фізичного і психічного здоров’я та вживає заходи для повного здійснення цього права, включаючи ті, які є необхідними для запобігання і лікування епідемічних та інших хвороб і боротьби з ними.

Реалізація положень Постанови № 1236 зі змінами та Наказу № 2153 в межах чинного законодавства на практиці можуть призвести до порушення права на добровільність вакцинації проти COVID-19 та права на працю вказаних працівників.

За інформацією з офіційної сторінки Фейсбук Уповноваженого ВРУ з прав людини Людмили Денісової


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Витрати майбутніх періодів: що врахувати при складанні фінансової звітності

Витрати майбутніх періодів не часто можна побачити у бухгалтерському балансі. Однак для них відведено аж цілий рядок. Що таке витрати майбутніх періодів та чи можна обійтися без них? Чим витрати майбутніх періодів відрізняються від авансу за послуги? Чи є витрати майбутніх періодів у фінансовій звітності за МСФЗ? Відповідні на ці питання — знайдете у консультації
48974

Соціальні відпустки у 2025 році

В огляді мова піде про соціальні відпустки. У фокусі ― соціальні відпустки на дітей, тривалість таких відпусток, соціальні відпустки під час воєнного стану, додаткові соціальні відпустки
24020

Ліцензія на алкоголь 2025: вартість, документи, відповідальність

Кому потрібні ліцензії на оптову та роздрібну торгівлю алкоголем, скільки за них треба платити та які документи зібрати за оновленими правилами 2025 року, бланки заяв та порядки їхнього заповнення, бухгалтерський облік таких ліцензій — у статті
82136

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді