Премія та відрядження в розрахунку середньої зарплати: як розрахувати середню зарплату за відрядження

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Лист Мінекономіки від 08.11.2021 № 4711-06/53532-07

Премія та відрядження в розрахунку середньої зарплати: як розрахувати середню зарплату за відрядження

⚡️ ЯК ШТРАФУВАТИМУТЬ ТИХ, ХТО НЕ ПЕРЕРАХУВАВ СЕРЕДНЮ З/П ДО 04.12.2021

Середньоденну зарплату у разі відрядження розраховуйте виходячи із виплат за останні два календарні місяці роботи, що передують місяцю направлення у відрядження (п. 4 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95 № 100; далі — Порядок № 100).

Премії (в тому числі за місяць) та інші заохочувальні виплати за підсумками роботи за певний період під час обчислення середньої заробітної плати враховуйте в заробіток періоду, який відповідає кількості місяців, за які вони нараховані, починаючи з місяця, в якому вони нараховані (ч. 1 абз. 3 п. 3 Порядку № 100).

Для врахування премії або іншої заохочувальної виплати за підсумками роботи за певний період необхідно до заробітку відповідних місяців розрахункового періоду додати частину, яку визначаєте діленням суми премії або іншої заохочувальної виплати за підсумками роботи за певний період на кількість відпрацьованих робочих днів періоду, за який вони нараховані, та множенням на кількість відпрацьованих робочих днів відповідного місяця, що припадає на розрахунковий період (ч. 2 абз. 3 п. 3 Порядку № 100).

Тобто для визначення частини премії, яку враховуєте при обчисленні середньої зарплати, суму нарахованої працівнику премії ділете на кількість відпрацьованих працівником робочих днів у тому періоді, за який премія нарахована, та множите на кількість відпрацьованих працівником робочих днів у місяцях розрахункового періоду, до якого відноситься премія з урахуванням положень частини 1 абзацу 3 пункту 3 Порядку № 100.

Водночас абзацом другим пункту 4 Порядку встановлено, Не забувайте, що при обчисленні середньої зарплати за останні два місяці не потрібно враховувати:

  • виплати за час, протягом якого зберігається середній заробіток працівника — за час виконання державних і громадських обов'язків, щорічної і додаткової відпусток, відрядження тощо

та

  • допомога у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю.

Тож, якщо в розрахунковому періоді для оплати часу відрядження є дні відрядження, які оплачені за середнім заробітком, то цей період виключайте із розрахункового періоду.

А оскільки дні відрядження, оплачені за середнім заробітком, не враховуєте при обчисленні середньої заробітної плати за два місяці, то і суму премії, яка припадає на ці дні, також не враховуєте при визначенні частини премії, що відноситься до заробітку місяців розрахункового періоду.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Новий порядок атестації працівників охорони здоров’я: головні акценти

Нові правила атестації працівників охорони здоров’я змінюють підходи до стажу, категорій і відповідальності. Розповідаємо, як саме оновилася процедура, хто за що відповідатиме, як обчислювати стаж і що тепер буде з кваліфікаційними категоріями
38

10 ситуацій із ТТН, про які варто знати бухгалтеру

До ТТН прискіпливо ставляться як податківці, так і представники Укртрансбезпеки. Аби убезпечити вас від помилок, тримайте відповіді на запитання, з якими читачі зверталися до редакції
40

Зміни в Законі про бухоблік: акценти для ЗОЗ

Уряд підготував нову редакцію для Закону про бухоблік. Зміни стосуються переважно звітування, деякі — вимог до посад головбухів. Поінформуємо про головні новації з акцентом на ті, що актуальні для ЗОЗ
50

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді