Чому Держпраці зацікавив директор, який у відпустці без збереження зарплати вигравав тендери

Історія від фахівців Держпраці.

Чому Держпраці зацікавив директор, який у відпустці без збереження зарплати вигравав тендери

⚡️ ЯК ШТРАФУВАТИМУТЬ ТИХ, ХТО НЕ ПЕРЕРАХУВАВ СЕРЕДНЮ З/П ДО 04.12.2021

Органи місцевого самоврядування (ОМС) повідомили Держпрпаці, що окремі суб’єкти господарювання не перерахували ПДФО.

Так, однією із підстав для проведення позапланових заходів є звернення посадових осіб ОМС про порушення суб’єктом господарювання вимог законодавства у випадках, коли право на подання такого звернення передбачено законом (абз. 10 ч.1 ст.6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 №877-V).

Тому контролери провели інспекційне відвідування на підприємстві, основним видом діяльності якого є здійснення будівництва та будівельних робіт. Згідно з наданими документами, наймані працівники на цьому підприємстві є оформленими відповідно до законодавства. Але всі перебувають у відпустці без збереження заробітної плати на період карантину. Здавалось би нічого протизаконного, адже Законом України від 17.03.2020 №530-IX доповнили статтю 26 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР новою нормою: у разі встановлення Кабміном карантину час перебування у відпустці без збереження заробітної плати на даний період не включається у обмежувальний термін, встановлений частиною першою цієї статті (не більше 15 календарних днів на рік).

Проте, за даними системи «PROZORRO», це підприємство брало участь у торгах, які проводили ОМС і не тільки ними, та ще й перемагало в цих торгах. Тут виникло питання: як під час перебування керівника у відпустці, підприємство готувало та подавало документацію для участі в торгах, а головне, як керівник міг підписувати документацію та договори за результатами проведених торгів, адже це виконання роботи, за яку згідно зі ст. 94 КЗпП, працівник повинен отримати заробітну плату. Але зарплату керівнику не нараховували, та відповідно обов’язкові платежі до бюджету не здійснювали. За результатами інспекційного відвідування контролери вжили заходи, передбачені чинним законодавством.

За інформацією Держпраці у Кіровоградській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Криптовалюти: бухоблік і декларування

Що таке криптовалюта та чи легально нею користуватися, яке законодавче регулювання криптовалют існує насьогодні. Також мова піде про електронне декларування криптовалют, облік і оподаткування операцій з криптовалютами, питання фінансового моніторингу криптовалют як віртуальних активів
19742

Акт податкової перевірки 2025

Акт податкової перевірки — це документ, яким частіше за все закінчується податкова перевірка. Що в ньому має бути і на що звернути увагу? Як використати інформацію з нього для оскарження та можливі варіанти дій після отримання акта? Які зміни у змісті акта податкової перевірки у 2025 році? Відповіді у консультації
34597

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді