⚡️НОВА ПОДАТКОВА НАКЛАДНА ТА ПДВ-ДЕКЛАРАЦІЯ: ЧИ СТАЛАСЯ РЕВОЛЮЦІЯ⚡️
Якщо загальна сума податкових зобов’язань, зазначених ним у поданих податкових деклараціях з урахуванням уточнюючих розрахунків до них, перевищує суму податку, що міститься в складених податкових накладних (ПН) та розрахунках коригування (РК), зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН) (Sперевищ), а сума, визначена пунктом 200-1.3 ПК (SНакл) є недостатньою для реєстрації ПН або РК за звітні періоди виникнення такого перевищення, маєте право зареєструвати ПН або РК в ЄРПН на суму податку, що дорівнює значенню показника SПеревищ, зменшеного на суму задекларованих до сплати податкових зобов’язань за періоди починаючи з 01.07.2015 (включаючи податкові зобов’язання, які сплатили, та податкові зобов’язання, які не сплатили) та збільшеного на значення показника SПопРах незалежно від значення показника SНакл, визначеного відповідно до пункту 200-1.3 ПК (п. 200-1.9 ПК).
Маєте право зареєструвати тільки ПН/РК за звітні періоди, в яких виникло перевищення податкових зобов’язань, що зазначили у поданих податкових деклараціях з урахуванням уточнюючих розрахунків до них, над сумою податку, що міститься в складених ПН та РК, зареєстрованих в ЄРПН (Sперевищ).
Після реєстрації таких ПН в ЄРПН у СЕА ПДВ автоматично відбувається перерахунок показника SПеревищ за звітний період, в якому склали таку ПН, за результатами якого показник SПеревищ зменшується на суму податку вказану в зареєстрованій в ЄРПН ПН/РК, та відповідно на таку суму податку збільшується значення показника SНаклВид. Зазначена інформація відображається у витязі з СЕА ПДВ.