Податкова накладна на експорт товару: алгоритм заповнення

Операції з вивезення товарів за межі митної території України у митному режимі експорту оподатковують за нульовою ставкою (пп. «а» пп. 195.1.1 ПКУ).

Податкова накладна на експорт товару: алгоритм заповнення

Датою виникнення податкових зобов’язань у разі експорту товарів є дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства (п. 187.1 ПКУ).При цьому датою оформлення митної декларації вважають дату завершення процедури митного оформлення експортної операції. Її визначають за фактом проставлення посадовою особою митного органу на всіх аркушах такої декларації відбитку особистої номерної печатки, а в разі електронного декларування – за фактом засвідчення електронним цифровим підписом посадової особи митного органу електронної митної декларації, після перетворення її у візуальну форму.

На операції з вивезення товарів за межі митної території України складають податкову накладну (п. 8 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.2015 № 1307; далі – Порядок № 1307).

Коли складаєте таку податкову накладну, у її верхній лівій частині ї у графі «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причин» зробіть помітку «Х» та зазначте тип причини 07 – Складена на операції з вивезення товарів за межі митної території України.

У разі здійснення операцій з вивезення товарів за межі митної території України у графі «Отримувач (покупець)» зазначте найменування (ПІБ) нерезидента та через кому – країну, в якій зареєстрований покупець (нерезидент), а у рядку «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» проставте умовний ІПН «300000000000», рядок «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта» та поле «код» не заповнюйте (п. 12 Порядку № 1307).

У графі 8 табличної частини розділу Б податкової накладної зазначають код ставки ПДВ, за якою оподатковують операцій з постачання товарів/послуг, що постачають, зокрема 901 – у разі здійснення операцій з вивезення товарів за межі митної території України, що підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою.

У графі 10 зазначте обсяг постачання (базу оподаткування) без урахування ПДВ.

Графу 11 в такій накладній не заповнюйте (нулі, прочерки та інші знаки чи символи у цій графі не проставляють).

За інформацією Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Строки і порядок реєстрації податкових накладних

Реєстрація податкових накладних обов'язкова, адже без неї вони фактично недійсні. А ще ― загрожує штрафом несвоєчасна реєстрація податкових накладних. Однак в умовах воєнного стану правила дещо змінилися. В огляді експерт розбирає строки реєстрації податкових накладних, порядок реєстрації податкових накладних та граничний термін реєстрації податкових накладних
235336

Бухгалтерський та податковий облік експортних операцій

Як розпочати експорт товарів, про його документальне оформлення, дата визнання доходу від експорту товарів, вплив умов Інкотермс, курсові різниці та інші облікові нюанси експортних операцій, а також оподаткування експортних операцій – у цьому огляді
80426

Податок на додану вартість

В аналітиці експерт розбирає, що таке ПДВ, все про ПДВ 2024 – ставки, платники, бюджетне відшкодування, податкові пільги, призупинення перебігу строків давності, звільнення від ПДВ товарів, необхідних на фронті
74526

Штраф за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної

ПДВ, безумовно, є найбільш штрафонебезпечним податком, що вимагає складного обліку та адміністрування. У цьому огляді ми розглянемо можливі штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних або коригування розрахунків
59710

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді