Постанова КМУ від 20.12.2021 № 1347
Такими критеріями є:
- кількість порушень суб’єктом господарювання вимог законодавства про обмеження обігу пластикових пакетів на території України, що виявили за результатами заходів державного нагляду (контролю), проведених протягом останніх п’яти років, що передують плановому періоду;
- види порушень суб’єктом господарювання вимог законодавства про обмеження обігу пластикових пакетів на території України, що виявили за результатами заходів державного нагляду (контролю), проведених протягом останніх п’яти років, що передують плановому періоду.
Суб’єкта відноситимуть до високого, середнього або незначного ступеня ризику з урахуванням суми балів за такою шкалою:
- від 41 до 100 балів — до високого ступеня ризику;
- від 21 до 40 балів — до середнього ступеня ризику;
- від 0 до 20 балів — до незначного ступеня ризику.
Планові заходи проводитимуть з такою періодичністю:
- з високим ступенем ризику — не частіше одного разу на два роки;
- із середнім ступенем ризику — не частіше одного разу на три роки;
- з незначним ступенем ризику — не частіше одного разу на п’ять років.
Якщо за результатами планових та позапланових перевірок протягом останніх шести років для суб’єктів господарювання з середнім ступенем ризику, та протягом останніх 10 років для суб’єктів з незначним ступенем ризику, не виявили порушень наступний плановий захід проведуть не раніше ніж через період часу, встановлений для відповідного ступеня ризику, збільшений у 1,5 раза.
Нардепи прийняли законопроєкт № 5600. Усі попередні влади теж ухвалювали податкові зміни «під ялинку» і порушували принцип стабільності. Остаточний текст закону ще не оприлюднили, але наслідки деяких змін уже можна оцінити.