⚡️ ВІДКРИТТЯ РИНКУ ЗЕМЛІ: ЩО АГРАРІЮ ВРАХУВАТИ ВЖЕ ЗАРАЗ ⚡️
Постанова КМУ від 14.07.2021 № 718, яка набрала чинності з 20.07.2021, передбачає зменшення розміру відрахувань частини чистого прибутку (доходу) до державного бюджету для державних лісогосподарських, лісозахисних, інших підприємств, які належать до сфери управління Держлісагентства з 80% до 50%.
Таке зменшення лісгосппідприємства можуть застосовувати за умови спрямування 30% чистого прибутку (доходу) від своєї діяльності на придбання необоротних активів, необхідних для здійснення заходів з охорони, захисту, використання та відтворення лісів. Отож норматив 50% підприємства можуть застосовати у тому звітному (податковому) періоді, у якому було спрямовано 30% чистого прибутку від своєї діяльності на придбання необоротних активів.
Податківці пояснюють, державні лісгосппідприємства, можуть відраховувати частину чистого прибутку (доходу) у розмірі 50% починаючи з підсумків фінансово-господарської діяльності за III квартал 2021 року. Звісно, якщо дотримаються умови щодо 30%-кового спрямування чистого прибутку на придбання необоротних активів.
При цьому, перерахунок частини чистого прибутку за І квартал та півріччя 2021 року проводити не потрібно.
Окрім цього, податківці роз’яснили, як таким підприємствам заповнювати Розрахунок частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку (далі – Розрахунок) за підсумками трьох кварталів 2021 року та за підсумками 2021 року.
Так, Розрахунок за підсумками 2021 року варто заповнювати наступним чином:
- у рядку 01 та відповідно у рядку 06 зазначається обсяг чистого прибутку (доходу) за 2021 рік;
- у рядках 10, 11, 13 відображаються показники з урахуванням базового нормативу відрахування 50%;
- у рядку 12 відображається сума частини чистого прибутку (доходу), нарахована за попередній звітний період поточного року, що дорівнює підсумку показників рядків 11 та 18 Розрахунку за три квартали 2021 року;
- у рядку 18 блоку «Виправлення, пов’язані зі зміною базового нормативу відрахування9", який заповнюється наростаючим підсумком, зазначається сума збільшення податкового зобов’язання, що обраховується як різниця між сумою частини чистого прибутку (доходу) за півріччя 2021 року, обчисленою за нормативом 80% та сумою, обчисленою за нормативом 50% за такий же звітний (податковий) період.
Разом з тим до Розрахунку необхідно подати доповнення та пояснення, складені у довільній формі щодо обрахунку суми частини чистого прибутку (доходу), а також інформацію щодо спрямування 30% чистого прибутку на придбання необоротних активів, які підприємства будуть використовувати, зокрема, для захисту та охорони лісів.